Jako největší favorit a zároveň obhájce loňského titulu nastoupil do bojů také odchovanec opavského Slezanu Ondřej Lasák. Rodák z Nových Sedlic, jenž závodí za ostravský oddíl, byl zatížen domácím prostředím a také to se podepsalo hned v úvodu základní části turnaje.

V základní skupině prohrál se dvěma šermíři, a to s libereckým Jiřím Syřiště a Markem Totuškem ze Sokola Bystřice nad Pernštejnem. Do vyřazovacích bojů pak Lasák nastoupil z páté pozice a uvědomoval si, že pokud chce obhájit loňský titul, nesmí ani jednou zaváhat.

V eliminačních soubojích si poradil hladce s Františkem Šilhánem z Loko Liberec 15:5, ale ve čtvrtfinále se znovu utkal s mladou nadějí TJ Sokola Bystřice nad Pernštejnem Markem Totuškem. Hned z počátku Ondřej zasadil svému soupeři tři rychlé zásahy, ale pak mladého šermíře podcenil a zápas se otočil na Totuškovu stranu.

Za téměř beznadějného stavu 7:12 v časové tísni nakonec zvítězil favorit v prodloužení poměrem 13:12. V semifinále již nezaváhal a s přehledem porazil Radka Ondruška ze Sokola Zlín 15:10 a ve finále již doslova smetl z planše Roberta Koeniga ze Sokola Bystřice nad Pernštejnem poměrem 15:5.

Finálovým vítězstvím si Lasák vybojoval titul mistra ČR v kategorii kadet a potvrdil si i první místo v Českém poháru. Po květnovém pražském vítězství MČR v juniorech se stal nejúspěšnějším šermířem v mládežnických kategoriích.

Úspěšnou sezonu završil také v týmové kategorii, kde se svými oddílovými kolegy vybojoval titul mistra ČR v družstvech. Sám si ale také hodně cení vítězství nad bronzovým medailistou z ME Francouzem Benoitem Hechrem na březnovém mistrovství světa v Taškentu.

-pel-