Soupeřem mu byl ruský šermíř Igor Širokov, který Florýkovi nedal šanci a hladce přes něj postoupil po vítězství 15:3. Florýk tak nakonec skončil na 101. pozici. „Byl to pro něj těžký turnaj, nečekalo jej nic jednoduchého a prohra s Širokovem byla opravdu jednoznačná,“ poznamenal kouč opavského Slezanu Ivo Borna.

Mezi mladšími žáky měla Opava tři zástupce. Postoupil ovšem pouze Ondřej Lasák, kterého poslala do eliminačních bojů třiatřicátá pozice. Matěj Bohdal vypadl už ve skupinách, když obsadil 167. místo. Karel Hasík pak skončil na 201. příčce. Lasák si nejprve poradil s ruským fl eretistou Timurem Khodyrevem v poměru 10:7, ale konečnou mu vystavil po taktické bitvě Němec Jochen Runge, se kterým Lasák prohrál a nakonec obsadil konečné 49. místo.

„Škoda prohry s Rungem, byl to pěkný zápas. Oba pojali svůj souboj takticky a dávali si pozor na čas. Nikdo nechtěl prohrát, Ondra měl v závěru smůlu, ale nedá se nic dělat, takový je sport. Potěšil mě Bohdal, který je mladší než Hasík, ale skončil nad ním a závody zvládl dobře hlavně po psychické stránce,“ dodal opavský trenér.

Nedělní den odstartovaly starší žačky a mezi nimi Opavanky Alžběta Filipková a Klára Lasáková. Filipková skončila ve Wrocławi už po skupině, ze které nepostoupila. Naopak Lasáková prošla dál a v prvním kole eliminace si vyšlápla na polskou závodnici Dariu Przybylskou, kterou porazila 15:10, ale pak už nestačila na maďarskou reprezentantku Floru Pasztorovou, jež vyřadila Lasákovou po výhře 15:5, a opavská fleretistka tak nakonec skončila na 58. příčce.

Mezi nejmladšími žačkami bojovala v opavských barvách Sára Hasíková, která po postupu ze skupiny vypadla v duelu s Polkou Katarzynou Turkiewiczovou v poměru 0:8, i postup do eliminační fáze jí však stačil na 41. místo.

„Čekali jsme lepší výsledky, budeme holt muset přitlačit v tréninku na pilu, je ale pravda, že turnaj byl mimořádně obsazený. Hodně záleželo na losu skupin, někdo měl štěstí, někdo smůlu. Třeba Klára nastupovala proti turnajové dvojce. Najdeme příčiny a nedostatky, proč se našim nedařilo, a zapracujeme na nich v tréninku,“ uzavřel Ivo Borna.

Jan Šimek