Před poměrně slušnou diváckou návštěvou se o uplynulém víkendu konaly v tělocvičně Tyršova stadionu finálové závody seriálu mistrovství republiky v šermu žactva. Opava měla ve startovní listině rovněž své želízko v ohni, když na vítězství v závodě a rovněž v celém seriálu MČR pomýšlela talentovaná šermířka Klára Remešová.

Ta do závodu vstoupila famózně, když zcela jednoznačně vyhrála boje v základní skupině. Jestliže ještě snila o celkovém vítězství v seriálu mistrovství republiky, musela v Opavě zvítězit. V celkovém hodnocení by tak přeskočila Zuzanu Bukáčkovou z Bystřice nad Pernštejnem. „Po jednotlivých kláních v základní skupině to vypadalo s jejími nadějemi velmi dobře. Suverénně zvítězila a pak se již připravovala na vyřazovací boje. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl dostavit neúspěch,“ popisoval chvíle před eliminačními souboji trenér Ivo Borna.

V těch měla opavská závodnice navíc velmi výhodné nasazení. Její soupeřkou byla Dominika Kvardová z Brna. Ta držela s favoritkou dlouho krok a její trpělivost nakonec slavila úspěch. Remešová místo svého klasického zdrcujícího nástupu nechala soupeřku šermovat vyrovnané utkání až do stavu 13:13. Pak jí Kvardová dvakrát přesně zasáhla a to znamenalo konec nadějí opavské šermířky. Skončila v závodě až na pátém místě, které pro ni znamenalo zisk devíti bodů. To ji vyneslo celkově na bronzovou příčku seriálu mistrovství republiky.

„Po závodě Kláru ovládlo veliké zklamání. Je to škoda, neboť k celkovému vítězství nechybělo mnoho,“ řekl na závěr trenér Borna. Mladší žáci Novák a Zwinger podali svůj standardní výkon a skončili ve finálovém závodě žáků na 11. a 13. místě. To jim v celkovém pořadí seriálu MČR přineslo jedenácté, respektive patnácté místo, což je poměrně slušný výsledek. Žáci ještě startovali v soutěži družstev, kde rozdílem jednoho zásahu podlehli Liberci, a skončili tak na pátém místě. Opavu na šampionátu reprezentovali Novák, Zwinger a Klocek. Mistrovství republiky družstev vyhráli šermíři z Brna.