Na Horním náměstí v Opavě během sobotního rána odstartovali nejprve jezdci na devadesáti a později i na kratší pětapadesátikilometrové trati. První variantu opanoval Polák Dariusz Batek, druhou pak známý český cyklokrosař Lubomír Petruš.

„Měli jsme zase nové vítěze. Dariusz je vícemistr světa v MTB z roku 2007. Je výborné, že někdo takový se našeho závodu účastnil. S dlouhou trasou se popasoval velmi dobře," komentoval hlavní organizátor celé akce Michal Hájek.

Letošní ročník byl v pořadí už sedmnáctým v historii. Sobotní počasí ovšem mohlo být o trochu lepší. „Škoda, že se nejelo o den dříve. Bohužel se zatáhlo a ochladilo. Byla to drobná kaňka. Atmosféra ale i tak byla vynikající. Na Kalvárii jsme rozdali čtyři stovky klepaček. Mohlo tam být okolo osmi set lidí," hodnotil dále Michal Hájek, jenž na závěr hovořil o organizátorské proměně:

„Letošní ročník byl specifický tím, že pořadatelský tým byl z většiny tvořen mladými lidmi. Tímto směrem se budeme v budoucnu ubírat. Organizátorsky se budeme omlazovat."