Tradiční bikerská slavnost se letos v Opavě uskuteční již poosmé. V letošním roce, stejně jako loni, je účast omezena počtem jednoho tisíce závodníků. Silesia bike maraton odstartuje zítra na Horním náměstí. Startovní výstřel na trati 90 km zazní v 9.00 hodin (doposud přihlášeno 267 účastníků), 55kilometrová trať pak bude odstartována o hodinu později (doposud přihlášeno 267 účastníků).

Do rolí největších favoritů se řadí Lukáš Heinrich, Jan Jobánek a Pavel Boudný. Že mají předplaceno medailové umístění, ale řečeno nikde není. Trať zůstává stejná jako v předchozích ročnících. Převýšení 90kilometrové trati činí 2 200 m, v terénu se jede 90 % tratě a zbývajících 10 % se jede na asfaltu.

Převýšení u 55kilometrové tratě je 1 200 m, v terénu se jede 90% tratě a 10 %na asfaltu.

Trasa vede přes Raduň, Hradec nad Moravicí, Jelenici, Podhradí, Zálužnou a Žimrovice. Cíl je situován do Areálu chovatelů v Opavě–Kylešovicích, kde proběhne i vyhlášení výsledků.

„Oproti předchozím ročníkům se výrazné změny nechystají. Chceme udržet kvalitu závodu, proto není potřeba ho nějak měnit. Závodníci obě tratě navíc znají,“ uvedl hlavní pořadatel největší sportovní akce na Opavsku Michal Hájek, podle kterého bude ale letošní závod atraktivnější. „Vzhledem ke spolupráci s novými partnery bude letošní závod atraktivnější. Pro aktéry máme připraveno i nějaké to překvapení,“ doplnil Hájek.

Na stránkách www.bsc.opava.cz/silesia/index.html najdete vždy aktualizované informace, výsledková listina bude dostupná on-line na: www.championchip.cz.

(das, rob)