Na skvěle připravených fairwayích a greenech se odehrály lité boje jak v kategorii mužů, kde se utkalo celkem 12 týmů, tak v kategorii žen, v níž soupeřilo týmů 10. Všichni hráči, kromě náročného hřiště s PARem 72, bojovali také s počasím.

Po sobotních vedrech přišlo v neděli ráno ochlazení, takže rozhodovala samozřejmě nejen sportovní forma, ale i potřebná špetka sportovního štěstí. Z vítězství se nakonec radovali mezi muži hráči Royal Golf Clubu z Mariánských Lázní s celkovým součtem 757 ran.

Druhé místo si ze severu Moravy odváží Golf Klub Plzeň- Dýšina a třetí skončil Golf Club Austerlitz. V kategorii žen první pozici vybojoval Golfový Klub Čechie s celkovým součtem 460 ran. Druhá patří hráčkám G.C. Austerlitz a třetí G.C. Erpet Praha.

Před závěrečným dvojkolem, které proběhne v polovině července na hřišti Cihelny v Karlových Varech, se rozhodne o postupujících do play off. Průběžně vede v mužích celek R. G. C. Mariánské Lázně, v ženách G. K. Čechie.

A jak se vedlo týmům ze severní Moravy a Slezska? Muži i ženy ze šilheřovického Park Golf Clubu TJ Mittal to v Ostravici dotáhli výsledkově nejvýše. Umístili se na 5. (součet ran 780) respektive 4. místě (488). Muži z ropického Beskydského Golfového Klubu skončili na 11. místě a ženy z Prosper Golf Clubu Čeladná desáté.

Ostravické extraligové dvojkolo přineslo také dva nové rekordy hřiště. Osmnáctiletá Karolina Vlčková z Golfového Klubu Líšnice, jinak také nejlepší hráčka víkendu, zahrála v sobotu na osmnácti jamkách dvě rány pod PAR hřiště.

V neděli se k ní, se stejným výsledkem, připojil i Pavel Korda z šilheřovického P.G.C. TJ Mittal. Tedy 70 ran na jedné túře, to jsou nové rekordy ostravického hřiště. „V Ostravici se mi daří. Už loni v létě při akademickém mistrovství jsem zahrál jednu ránu pod PAR. Letos jsem si ještě o jednu ránu polepšil a to je skvělé,“ dodal Korda.

„Golfová extraliga, což je soutěž amatérských hráčů, má u nás vynikající úroveň. Průměrný věk hráčů na túře je 20 let, takže dravé mládí, nová nastupující generace, která rozhodněmáambice prosadit se i na světových kolbištích a to je jen dobře,“ shrnuje za pořadatele víkendového kola extraligy Daniel Kollár, manažer GOLF & SKI RESORTU Ostravice.