Největší počet účastníků měl jako ve všech předešlých ročnících rodinný klan Dehnerů, v jehož řadách byl obhájce vítězství a držitel traťového rekordu 14:30 minuty Adam Dehner, a také nejstarší účastník, čtyřiapadesátiletý Lumír Dehner.

Start téměř pětikilometrového běhu, který je na místním fotbalovém hřišti a vede kolem řeky Opavy, napříč celou obcí, kolem místního rybníka Kampl zpět na hřiště, kde je cíl závodu, byl tradičně v deset hodin. Startující soutěží ve čtyřech kategoriích, děti do 15 let, ženy, muži 15 – 40 a 40 a výše.

První proběhl cílem, stejně jako před rokem, přestože zaostal více než dvě a půl minuty za svým traťovým rekordem, v čase 17:.3 Adam Dehner. „Trať dnes byla kluzká, proto bylo těžké atakovat loňský rekord. Navíc se běželo v houfu po celou dobu, trhlo se to až v závěru, nicméně s výkonem jsem spokojen a už dnes se těším na další ročník,“ zhodnotil závod spokojený vítěz.

Všichni běžci, kteří vyběhli na trať, dorazili v dobré náladě do cíle, kde je čekalo zasloužené občerstvení. Závod splnil to, co si od něj jeho hlavní organizátor Petr Bolík sliboval. „Silvestrovský běh v Holasovicích je rok od roku lepší, chodí čím dál více lidí, proto se mohou všichni těšit i na příští ročník.“

(das)