Opavský kapitán se blýskl sedmadvaceti body, z toho sedm úspěšných střel bylo z perimetru.

Opava to v poslední době na USK Praha moc neumí. Prohrála s ním v lize i poháru. V sobotním duelu navíc neměl trenér Petr Czudek k dispozici kompletní tým. Zdravotní problémy nepustily do hry Filipa Zbránka s Vojtěchem Bratčenkovem, naopak připraven byl Miroslav Kvapil.

Začátek utkání patřil Siřinovi, který téměř každou svou střelu proměnil. „Šířa nám skvěle rozjel zápas. V prvním poločase snad střílel body jen on,“ pousmál se křídelník Jan Švandrlík, který na palubovce strávil skoro šestatřicet minut.

První pokus o trhák Pražané ještě odrazili a dvanáctibodové vedení se smrsklo na čtyři body. „Víme, že USK má dobrý tým, hned tak se nepoloží. Nedařilo se nám odskočit, ale byli jsme trpěliví,“ podotkl Václav Bujnoch, autor jedenácti opavských bodů.

Čekalo se, že Vysokoškoláky znovu potáhne Raheem Appleby, ale nestalo se. „Byli jsme na něj připraveni. Myslím si, že moc prostoru nedostal,“ podotkl Bujnoch a dodal: „Jsem rád, že jsme nakonec soupeři nedovolili výsledek otočit. Tohle vítězství má pro nás cenu.“

BK Opava – USK Praha 82:71 (23:16, 41:34, 63:56)

Body: Šiřina 27, Švandrlík 17, Bujnoch 11, Gniadek a Klečka 9, Dragoun, Kvapil a Slavík 3 - Stevanovic 18, Sehnal 15, Appleby 12, Mareš 11, Křivánek 7, Marić 4, Macháč a Proleta 2. Rozhodčí: Hruša, Kurz, Scholze. TH: 6/11:19/13. Trojky: 15:6. Doskoky: 40:39. Fauly: 21:22. Diváci: 1040.