Na závěrečném turnaji čekaly Opavu čtyři tvrdé zápasy. V úvodním střetu se utkala s Klasikem Frýdek – Místek. Klasik ji předčil v obraně a zaslouženě vyhrál. Druhé utkání se Opavští utkali s Arrows Ostrava.

„V tomto zápase jsme podali nejlepší výkon a musím naše svěřence pochválit za bojovného ducha. Štěstí bylo nakonec na straně našich soupeřů a my jsme ostravském celku velmi těsně podlehli. Dalším naším soupeřem byl domácí výběr, tedy Skokani Olomouc. Ani v tomto zápase se nám nepodařilo zvítězit, ale na druhé straně jsme zahráli baseballovou lahůdku,“ řekl trenér Martin Poledna.

„Druhá meta Jan Sobotík chytil míč ze vzduchu a poté zašlápl druhou metu a tím zahrál tzv.double play (dvojaut). V posledním zápase na turnaji, a také v celé zimní lize nás čekal tým Rawa Katowice. Utkání bylo jednoznačné a vyhráli jsme rozdílem třídy,“ dodal kouč,

Nakonec Opava brala druhé místo. „Je to pro náš klub historický moment a pevně věříme, že další úspěchy na sebe nenechají dlouho čekat. Je vidět, že pálkovací sporty v Opavě si začínají budovat svoji pozici,“ zakončil Poledna.

Sestava hráčů a hráček SK HIT Opava:

Jakub Leifert, Agata Tyzio, Ewa Tyzio, Michael Routledge, Kristýna Vilímcová, Dominik Richta, Jan Sobotík, Lukáš Molnár, Marek Krejčí, Ondřej Kožiál.

Šimek Jan