„Chceme vystupovat jako klub, který chce propagovat sport jako takový, bez zbytečné komerce. I když je nám samozřejmě jasné, že v dnešní době to bez financí nejde,“ uvedl šéf klubu Přemysl Novák.

Že mluví pravdu dokazuje i fakt, že se P. E. M. A.rozhodla vzít pod svá křídla volejbalový oddíl žen z VK Opava. Ten hraje 2. nejvyšší soutěž a hrozilo mu, že by musel nuceně ukončit svou činnost.

„Jsme samozřejmě rádi, že jsme mohli pomoct ženský volejbal zachovat. Ale co si budeme nalhávat, nese to s sebou i větší finanční zatížení pro klub. Takže prioritou teď je zajistit pro volejbalistky nadcházející soutěžní ročník,“ pokračoval Přemysl Novák.

Volejbalový oddíl spolupracuje s opavským Happy Sportem, který je jakousi jeho mládežnickou farmou. Samozřejmě se rozvíjí i ostatní sporty v rámci P. E. M. Y. Velký zájem ze strany mládeže zaznamenala házená. Do házenkářských soutěží zasáhnou už čtyři družstva. Navíc oddíl házené pořádá i dlouhodobou soutěž v miniházené ve školách.

Svou silnou pozici si drží i badminton. Na oblastní úrovni dosahuje tradičně výborných výsledků a nejlepší jednotlivci i v rámci republiky. Stálicemi na opavském badmintonovém nebi je Okresní soutěž neregistrovaných hráčů a od letoška i BaLiMi neboli badmintonová liga mixů. Obě tyto soutěže slouží hlavně k rozšíření badmintonu mezi širší sportovní veřejnost.

A florbal, vlajková loď P. E. M. Y., se také neustále rozrůstá. Letos se zapojí už osm družstev. Týmy jsou stále kvalitnější a mají velkou základnu, proto je v klubu samozřejmě zájem postoupit. Protože vyšší soutěže (v případě prvního týmu mužů 2. liga) by městu, jako je Opava, rozhodně slušely.

Kromě oficiálních soutěží pořádá florbalový oddíl tradiční Opavskou ligu. V září začne už devátý ročník a zapojí se třicet celků ve třech soutěžích. Poslední aktivita klubu se skrývá pod názvem Sporting. Ve spolupráci s SK Sport pro všechny proběhl v zimě už dvanáctý ročník lyžařské školy na Visalajích a v Suché Rudné za účasti 150 dětí.

V létě se zase uskutečnil v Mnichově u Vrbna p. P. dětský tábor pro 50 dětí. „Vzhledem k tomu, že máme okolo 500 aktivních členů, jsme docela velkým klubem. Řízení takového klubu je stále náročnější, i finančně. Chtěl bych vyzdvihnout podíl města při podpoře S. K. P. E. M. A.

Ovšem jsme nuceni hledat stále nové finanční zdroje, což je pro nás v současné situaci tím nejtěžším a i nejdůležitějším, protože myšlenka klubu je, aby jeho členové sportovali a byli jak materiálně, tak finančně slušně zajištěni,“ objasnil některé zapeklitosti okolo fungování klubu jeho předseda Přemysl Novák.

Pavel Habram