Zápas nezačaly hostující hráčky špatně, až do stavu 8:8 se hrálo vyrovnaně, ale jeden nepoložený jednoduchý míč zamával s psychikou Opavy natolik, že nedokázali Hronovu vůbec sekundovat. Na hřišti vládl pouze jeden tým a nepomohly ani změny v sestavě.

Tak to pokračovalo až do třetího setu a stavu 18:12. V této fázi zvedly Slezanky několik těžkých balonů, povedlo se i zablokovat a rázem srovnaly stav na 23:23, ale koncovka jim znovu nevyšla a bylo po utkání. Jako již po několikáté nastoupil do druhého utkání úplně jiný Slezan a začal se hrát pěkný volejbal.

Už od začátku setu byla hostující děvčata neustále ve vedení a ač soupeř vystřídal, sadu už nezachránil. Vstup do druhého setu se hostům nevyvedl a brzy prohrávaly 5:0 a 17:13. Opava zabojovala a dokonce šla do vedení, ale koncovka jí znovu nevyšla. Třetí set byl obrazem prvního, na hřišti dominovala Opava a hladce set vyhrála.

Už to vypadalo na vítězství, ale několik zaváhání ve čtvrtém setu stálo Slezan set, a na řadu tak přišel tie break. Ten hostujícím hráčkám nevyšel, nechaly se rozhodit špatným výrokem rozhodčího hned u prvního míče a pak už jen dotahovaly tříbodové vedení domácích, které bohužel nedotáhly. „Prohráli jsme letos již pátý tie break a právě tyto porážky nás posunují do boje o baráž a uchování první ligy v Opavě,“ smutně pokrčil rameny trenér Opavy Pecháček.

(vas)