Dorostenečtí půlkaři Tomáš Vystrk a Lukáš Němec společně s čtvrtkařkou Barborou Rohanovou, která nedávno přestoupila do extraligového Olympu Brno, absolvovali nespočet tréninků a nabírali zkušenosti.

„Cílem bylo ladit formu na moskevské kvalifikační závody o červencové Olympijské hry ročníku 1993 a 1994 v Singapuru. V Moskvě se uskuteční mezi jednadvacátým a třiadvacátým květnem. To se týkalo Tomáše a Lukáše. Do Debrecínu přijely i juniorské reprezentace sprinterů a vícebojařů.

Barča se příští rok zapojí do této věkové kategorie a na hladké nebo překážkářské čtvrtce se mohla poměřit se staršími závodnicemi,“ vysvětloval Miroslav Mařádek.

„Pro všechny se jednalo o velkou motivaci. Nacházelo se zde i několik trenérů, takže některé tréninky byly kombinované, což je zase něco jiného.“ Velké specifikum spočívalo v přítomnosti mistra světa v desetiboji Tomáše Dvořáka. Ostatním atletům předával své znalosti a rady.

„Pořádal náročné tréninky. V zápřahu byl i sedm nebo osm hodin,“ pokračoval kouč Slezanu. „Velká výhoda tkvěla i v tom, že účastníci soustředění se mohli bezezbytku zaměřit jen na atletiku. Když se trénuje doma, myslí na školu atd. Skvělé byly také podmínky. K dispozici měli reprezentačního fyzioterapeuta, koupaliště apod.“

Největší nadějí pro Moskvu je osmistovkař Tomáš Vystrk. V ruské metropoli sice poběží kilometr, jenže už teď má našlápnuto ke skvělým výkonům. „O víkendu jsme závodili v Uherském Hradišti. Tomáš na 1000 metrech v dorostencích zvítězil solidním časem 2:31,12 s. Na devadesát procent má účast v Moskvě jistou.

Na této trati se představil i Lukáš Němec, ale po problémech v úvodu obsadil až dvanáctou příčku,“ přidával Mařádek.

Na uherskohradišťských memoriálech se činila i Barbora Rohanová mezi ženami. Na stovce byla časem 12,95 s třetí a dvojnásobnou trať za 26,32 s dokonce opanovala. „Stane se juniorkou. Přestoupila do Olympu Brno, aby mohla pravidelně běhat extraligu.

Zaznamenala perfektní výsledky,“ zakončil její opavský kouč Miroslav Mařádek.

Petr Dušek