Start první kategorie je v 10.00 hodin od kostela v Lichnově u Nového Jičína, prezentace je v místě startu. Trasa vede z Lichnova na Okluk, Frenštát, Bordovice, Lichnov, Vlčovice, Měrkovice, Kozlovice, Hukvaldy, Mniší a zpět do Lichnova. Cíl je v Lichnově u myslivecké chaty nad fotbalovým hřištěm.

Podle věkových kategorií závodníci absolvují různý počet „lichnovských“ a „hukvaldských“ okruhů: na kategorii A, B (muži od 19 do 39 let) čekají 4+3 okruhy, tj. celkem 90,2 km, ostatní věkové kategorie včetně žen a vozíčkářů budou závodit na kratších tratích. Kromě cen pro jednotlivé kategorie se bude soutěžit v bodovací sprinterské soutěži v Lichnově u kostela, v bodovací soutěži o nejlepšího vrchaře na kopci nad náměstím na Hukvaldech, ale především o putovní pohár pro absolutního vítěze.

Podrobnosti a další informace najdete na webových stránkách soutěže www.spac.ic.cz.

Další závody započítávaná do Slezského poháru amatérských cyklistů 2007 - Paskovský kriťák, kritérium (2. 9.), Mokrolazecká „60“, Mokré Lazce, silnice (8. 9.), Petrovice u Karviné, časovka do vrchu (9. 9.), dvojboj, Bohumín, časovka + silnice (15. 9.), Mezinárodní časovka hasičů + open, Ostrava, časovka jednotlivců (říjen).