„Tak už to v sportu někdy chodí, zranění se na mě nějak lepí. Je to jako obehraná písnička. Člověk se dostane do pohody a pak přijde zranění,“ řekl smířlivě Radim Klečka. Poslední zranění si přivodil v zápase, ve kterém o nic nešlo. Jednalo se o duel Opavy se Svitavami, který přišel na řadu po prvním koronavirovém rozvolnění. „Ani nevím, jak jsem ke zranění přišel, jelikož z utkání nebyl pořizován záběr. Vím jen, že jsem dopadl na zem a ucítil bolest. V té chvíli mě vůbec nenapadlo, že může jít o tak vážné zranění,“ přiznal Klečka. „Při vyšetření mi diagnostikovali přetržený křížový vaz v koleni. Teď už mám půl roku po operaci a dávám se dohromady,“ prozradil zkušený rozehrávač.

Pod palcem má ostravského rodáka kondiční specialista Michal Miřejovský, který je také osobním trenérem největší české basketbalové hvězdy Tomáše Satoranského. „Spolupráce s Mířou je na- prosto skvělá. Vidím velký progres, cítím se lépe a lépe, není tam žádná zpátečka,“ podotkl Klečka. Část přípravy prodělává v Opavě s již zmiňovaným Michalem Miřejovským, část doma v Olomouci. „Jen je škoda, že jsou zavřené posilovny, bylo by to snazší,“ pokýval hlavou basketbalista s reprezentačními zkušenostmi.

O svém návratu na palubovky konkrétně mluvit nechce. „V březnu bych se chtěl zapojit do tréninku, začít běhat. Samozřejmě ještě bez kontaktu. Pokud by to šlo dobře, rád bych si v letošní sezoně i zahrál. Uspěchat ale nic nechci,“ zvedl prst Radim Klečka.

Současné zranění není jeho prvním. „Tak nějak se to na mě lepí. Člověk musí ale zvednout hlavu a rvát se. Někdy je to ale ubíjející. Chci opět sedět s kluky v kabině, vyběhnout na palubovku, to mě žene dopředu,“ zdůraznil opavský basketbalista. I když není s týmem, v nudě se rozhodně netopí. „Děti mi krásně vyplňují veškerý volný čas. S nimi slovo nuda nepoznáte,“ pousmál se.

Dosavadní výsledky opavského týmu jsou pro něj milým překvapením. „Kluci hrají úžasně. Poslední zápasy jim sice tolik nevyšly, ale mohla se u nich projevit únava. Teď si během reprezentační pauzy dobíjím baterky a pak to opět bude jízda,“ předpovídá svým parťákům další průběh sezony.

Sám ale zápasy moc nesleduje. „Koukám na onlajny. Na TV COM moc ne. Člověk má pak zvláštní pocity, je mu líto, že tam nemůže být taky,“ zakončil povídání Radim Klečka.