Závěr sezony se blíží, vítězství přesto uniká

Třetí softbalová liga pokračovala dalšími zápasy. Opava narazila na nepříliš oblíbeného soupeře – Buldogs Lednice. V prvním měření sil Slezané podlehli 4:14, druhé utkání však vypadalo o něco slibněji. Opavákům se dařilo v poli i na pálce a Lednici si drželi na „dostřel“.

Opavský celek ale v dost vyhrocené atmosféře nedokázal dovést zápas do vítězného konce a prohrál 7:12.

Druhým protivníkem se stal výběr Luhačovic. Zde se již Slezanům vedlo o poznání lépe. Do třetí směny dokonce nastupovali s vedením 5:2. Pak však nastal zlom a zápas dostal nový rozměr. Opavští hráči začali chybovat a pustili Luhačovice zpět do hry.

Domácí v konečném účtování porazili Opavu 15:5 a postarali se o její další porážku v sezoně. Závěr soutěže se pomalu blíží. Opavákům chybí odehrát pouhé dva zápasy. Postup do play off se již sice pohybuje jen na teoretické rovině, nicméně šance na první vítězství stále existuje.

Kadeti zvládli přípravný zápas na jedničku

Softbalové hřiště na Hliníku přivítalo ostravské mužstvo Katalpy, což je dlouhodobý účastník druhé nejvyšší kadetské soutěže. „Pro nás to bylo první setkání s kvalitním soupeřem a Katalpa byla v utkání jasným favoritem. Nikdo nevěděl, jaký bude rozdíl mezi týmy a trošku jsme se obávali debaklu a ostudy. Přeci jen jsme hráli poprvé,“ přiznal trenér opavských kadetů Zdeněk Mateřanka.

Vedení 2:0 se nejprve ujali hosté, jenže zápas záhy vykrystalizoval do skóre 5:5. Následovaly velké chvíle nadhazovače Václava Bielky, který obstaral dva strike outy a soupeř vyšel bodově naprázdno. Domácí hráči ještě zvýšili nasazení, udělali šest bodů v jedné směně a soupeři odskočili. Katalpa ale neskládala zbraně, ziskem pěti bodů Opavu stáhla a do dohrávky šla pouze s dvoubodovou ztrátou na domácí.

Tam si však Slezané vítězství pohlídali, a dokonce ještě přidali jeden bodový úspěch. Zápas tak skončil 13:10 v jejich prospěch. „Utkání bylo hezké a líbilo se jak hráčům, tak i přihlížejícím divákům. Škoda jen mnoha chyb, které byly na obou stranách. Děti si fajn zahrály a na jejich tvářích byla vidět radost z příjemně stráveného odpoledne a povedené hry.

Další zápasy jsou naplánované na 28. září a budou poslední přípravou před turnajem druhé nejvyšší soutěže kadetů v Pardubicích. Mužstvo potřebujeme ještě rozšířit a stále hledáme 5 až 10 hráčů. Ideálně ve věku 13-15 let,“ dodal Zdeněk Mateřanka.

Petr Dušek