Nejprve se jednalo o celek Lednice. Hit začal v útoku a Pavlu Kasperčíkovi se podařil hned úvodní odpal. Michal Pilávka následně získal metu zdarma, a když perfektně odpálil Radim Schlinger, šla Opava do dvoubodového vedení.

Na tomto místě je nutno vyzdvihnout Schlingrův výkon, jelikož v den zápasu slavil šestatřicáté narozeniny a o motivaci měl postaráno. V obraně si počínal výborně, avšak Lednice otočila na průběžných 2:3. Lednický celek dokonce navýšil náskok na 4:6, ovšem do dohrávky celého utkání nastupovala Opava s obrovským odhodláním.

Na pálce hráči Hitu odpálili snad všechno a vše dirigoval oslavenec Radim Schlinger, který dokonce zaznamenal tříbodový homerun. „Celý zápas provázely velmi nepřesné a nejisté výroky rozhodčích, které nám trošku kazily dojem z jinak pěkného sportovního zážitku. Nakonec jsme zvítězili 12:6,“ doplnil předseda a navrátilec do sestavy TJ Hit Opava Zdeněk Mateřanka.

Ve druhém utkání se utkal David s Goliášem. Brno nedosahuje takových kvalit jako jeho opavský soupeř, takže se čekalo jen na zodpovězení otázky: o kolik. Brněnští nadhazovači skutečně třeli bídu s nouzí, což dokazuje časté přehazování back stopu, což je v podstatě šestimetrová zábrana za domácí metou.

Hosté bez větších problémů přejeli protivníka z moravské metropole 25:8 a připsali si další vítězství v soutěži. Zdeněk Mateřanka zářil spokojeností. „Je příjemné, že nemusíme hrát na maximum a můžeme zkoušet různé herní varianty. Ve třetiligových zápasech pravidelně nastupují naši kadeti a získávají velmi cenné zkušenosti ze soutěže dospělých.

Na brněnském hřišti se ve výborné formě představil Václav Bielka, který ač teprve čtrnáctiletý, odpálil a sám udělal několik bodů. V soutěži vyčníváme a daří se nám. Do Hitu se stahují hráči ze sousedních oddílů, jež mají ambice okusit vyšší soutěž.

Zvažujeme postup do druhé ligy. V současné době vyřizujeme přestup slovenského reprezentanta Dušana Borbéliho,“ doplnil.

Sluší se říct, že TJ Hit Opava stále pořádá nábor ve všech věkových kategorií bez rozdílu pohlaví. Více informací o opavském softbale naleznete na oficiálním oddílovém webu: www.tjhit-opava.cz.

Petr Dušek