Oslabené mužstvo Slezanů bylo donuceno při skládání sestavy trochu improvizovat. Hned šest hráčů totiž musel Hit uvolnit na mistrovství ČR juniorů. I tak na úvod proti béčku Kunovic nezaváhal. Šneky rozstřílel drtivým poměrem 19:1, když na pálce řádil především Jindřich Hlas, který zaznamenal dvoubodový homerun.

„Měli jsme jim co vracet,“ odůvodňoval nahecovanost Opaváků hrající předseda Hitu Zdeněk Mateřanka.

Druhé utkání s pořádajícím Brnem bylo pro opavský celek o poznání složitější. Dušan Borbély laboroval s vykloubeným prstem, přesto s ortézou nastoupil a v zadním poli byl týmu velkou oporou. Opava nakonec zvítězila 8:5 a díky turnajovému prvenství se opět ocitla v čele Moravské ligy.

„Další zápasy následují v červnu, a to jak v moravské soutěži, tak v sérii interpoháru. Do mužstva se nám povedlo zapracovat osm softbalistů juniorské kategorie. Někteří z nich jsou dokonce v reprezentaci ČR. Náš tým má potenciál, jen musíme nasbírat více zkušeností a vyhrát se,“ poznamenal Zdeněk Mateřanka.

TJ Hit Opava stále pořádá nábor nových hráčů především v mládežnických kategoriích. Více informací naleznete na klubových stránkách www.softballopava.cz.

Petr Dušek