Soupeře domácích totiž v pohodě můžeme opatřit statutem kvalitní. Mimo Havířova do slezské metropole zavítalo i mužstvo slovenské extraligy Pezinok a rovněž extraligové Kunovice.

„Prvně jmenovaný posbíral hráče z celého Slovenska, mezi nimiž bylo také několik reprezentantů,“ objasnil předseda TJ Hit Opava Zdeněk Mateřanka, který ještě donedávna oblékal dres Kunovic.

Turnaj začal podle papírových předpokladů. Opavští borci si poměrem 13:0 hravě poradili s Havířovem a ve druhém utkání zdolaly Kunovice Pezinok 7:4. Důležitý zápas pro domácí přišel na řadu hned ve druhé várce. Po tuhém boji se nakonec Hit musel sklonit před Pezinkem. Prohrál 7:8 a v posledním duelu základní části ho čekal kunovický výběr, jenž předtím jednoznačně předčil Havířov 13:2.

Slezané Kunovice přesto potrápili a uhráli solidní porážku 8:13. V posledním utkání Pezinok překvapivě nestačil na Havířov (1:3). Opaváci tak za prvními Kunovicemi obsadili druhé místo. Třetí do vyřazovacích bojů postupoval Pezinok a na čtvrtém místě se umístili softbalisté Havířova.

V play off Opava znovu narazila na Kunovice a kvůli prohře 0:13 musela do oprav. Extraligisté Kunovic tak byli prvními účastníky finále. Směrodatný byl pro domácí výsledek druhého utkání, v němž nakonec Pezinok přece jenom porazil Havířov 8:7. Hit tak znal svého protivníka pro opravu.

Druhé utkání s Pezinkem bylo neuvěřitelně dramatické. Opava však měla ve svém týmu jednu obrovskou naději do budoucna. „Nastoupil za nás věkem ještě kadet Matouš Novák. Fantastickou hrou se podílel na výhře 5:4 a zejména jeho přičiněním jsme postoupili do finále,“ mínil Zdeněk Mateřanka.

Pezinok tak bral na turnaji třetí místo. Čtvrtý skončil Havířov. Čekalo se na vrchol celé akce. Opava se proti Kunovicím opět vytáhla, ovšem víc než na porážku 3:10 nestačila.

„Myslím si, že se hrál na naše poměry kvalitní druholigový softbal. K vidění byly i čtyři homeruny. Za Kunovice například nastoupil reprezentační nadhazovač Matěj Lapčík. Ve finále jsme se s tímto soupeřem dobře poprali,“ konstatoval předseda opavského oddílu a ještě v krátkosti zhodnotil své dojmy z druhého ročníku Turnaje Léčebného a rehabilitačního centra, s. r. o., Opava:

„Celkově zde panovala výborná atmosféra. O úvodní nadhoz této akce se postaral primátor statutárního města Opavy Zbyněk Stanjura. Zápas sledovalo i několik diváků, takže spokojenost.“ Zdeněk Mateřanka na závěr doplnil:

„V sobotu večer se na hřišti konala menší party, na které jsem se definitivně rozloučil s celkem Kunovic, za něž jsem v minulé sezoně nastupoval. Podle mého si všichni zúčastnění turnaj užili a naši soupeři se již zajímali o to, zda se tato akce bude konat i příští rok.“

Petr Dušek