„Frýdek-Místek jsme viděli hrát na minulém turnaji a neměl by s ním být větší problém. Horní Suchou neznáme, je to úplně nový tým a teprve nyní vstupuje do soutěže, takže uvidíme, jak jsou na tom. V každém případě jsou naše holky dobře připravené a body by měly zůstat doma,“ řekl trenér Přemysl Novák.

Žákyně, loňské mistryně republiky, hrají nově v podstatě dvě soutěže – regionální dorostenky, kde hrají i nové opavské naděje, a celostátní ligu juniorek, kde má Opava suverénně nejmladší tým. V domácím prostředí předvedly juniorky Opavy skvělý výkon a své soupeřky doslova rozdrtily.

Nejprve si bez problémů poradily s Frýdkem-Místkem 13:2, kdy si hned v první třetině vypracovaly čtyřbrankový rozdíl, a dále už to byla jednoznačná záležitost s exhibicí ve třetí třetině. Ve druhém utkání narazila opavská děvčata na tým z Horní Suché, který se od prvního buly nestačil divit, co se s ním děje.

Po první třetině svítil na ukazateli skóre „kanár“ 7:0 a diváci v hale byli zvědaví, co bude dál. Opavanky předváděly doslova spanilou jízdu, když ve druhé třetině přidaly dalších 8 branek a hrou se doslova bavily – 15:0. Ve třetí třetině se hala změnila na střelnici a dalších 11 branek podtrhlo součet tohoto utkání 26:0!

„No, jistě jsem spokojen, jak jinak. Jen neusnout na vavřínech, protože ta nejtěžší utkání máme ještě před sebou. V každém případě hrály holky báječně a měli jsme i velký prostor si vyzkoušet spoustu nových herních kombinací a hráčských variant. A hlavně si i diváci rozhodně přišli na své. Nechci zde ani uvádět individuální statistiku hráček z utkání. Byla by moc dlouhá,“ řekl s úsměvem po utkáních trenér Přemysl Novák.

Opavský turnaj juniorek byl již druhým v pořadí. Na prvním turnaji v Hranicích vstoupily juniorky do soutěže poměrně snadnými výhrami. FBC Lipník rozstřílely 6:0 a v pikantním střetnutí s juniorkami týmu ORCA Krnov zvítězily 6:1.

Také opavské dorostenky si minulý víkend i s několika nováčky na hřišti ve svých utkáních poradily se soupeřkami zvučných jmen, kdy nejprve ve velmi dramatickém utkání porazily tým 1. SC SSK Vítkovice 2:1 a ve druhém pak ostravské FBC Pepino 5:1.

„Dorostenky i juniorky tvoří v podstatě tatáž děvčata, jen v dorosteneckém týmu dostávají příležitost i hráčky, které teprve začínají. Paradoxně upřednostňujeme prestižnější ligu juniorek před dorosteneckou, byť nemáme v týmu věkem ani jednu juniorku, ovšem nepodceníme ani jednu ze soutěží,“ dodal ještě na závěr druhý trenér Pavel Štencel.

(hab)