Utkání začali domácí dobře, svého soupeře přehrávali a úvodní branka visela na vlásku. Nakonec se o ni postaral znovuobjevený střelec Hendrych, který si dobře vyjel od mantinelu a prostřelil hostujícího brankáře střelou k tyči.

I poté Slezané vládli zápasu a byli lepším týmem, Hodonín hrozil pouze z brejků, kterých ale opavská defenziva příliš nepovolila. V druhé části se hosté přece jen začali více prosazovat, především v početních výhodách hrozilo nebezpečí, nicméně výborný Klepač držel Opavské nad vodou.

Při hře v plném počtu to ale byli domácí, kdo svého soupeře přehrával, druhá branka jim však nebyla souzena. V závěrečné části se zprvu jen vyčkávalo, domácí chytře bránili a hosté si neuměli vytvořit souvislý tlak. Po jednom závaru před hostující brankou se sice míček dostal po doklepnutí Zbořila do sítě, ale dle sudích bylo branky dosaženo vysokou hokejkou, tudíž se skóre neměnilo.

V závěru se hodonínský nápor stupňoval, atmosféra houstla, bohužel rozhodčí závěr nezvládli a každý kontakt trestali vyloučením, takže se dohrávalo tři na tři. Odnesl to i gólman Klepač, jenž po nešetrné sekyře Hoffrichtera řešil spor sám, za což obdržel trest ve hře a zápas musel dochytak náhradník Francek. I tak se na výsledku už nic nezměnilo a Opava vydřela důležité tři body.

„Naše hra je založena na výborné defenzivě, nedáváme moc gólů, takže se dal čekat tuhý boj, což se ukázalo. Cílem bylo dát minimálně o branku víc než soupeř, což se povedlo a máme tři body. Není to žádný krásný hokejbal, ale za krásu vám nikdo body nedá, takže jsme s výsledkem spokojeni. Mrzutý je pouze závěr zápasu, kdy jsme to jak my, tak sudí nezvládli,“ ohodnotil zápas útočník Pavela.

SHC Opava - Hodonín 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: Hendrych
Sestava Opavy: Klepač (45. Francek) – Christ, Šindlář, Vladař, Přikryl, Maruszák (31. Trunčík) – Kučera, Hanel, Satke, Schreiber, Porubčanský – Raab, Tesař (5. Bršlica), Zbořil, Pavela, Hendrych

(vas)

Tabulka Extraligy hokejbalu po 8. kole.