Také v letošním roce by měla potvrdit status nejprestižnější soutěže svého druhu, která se koná ve střední Evropě. Účast přislíbilo několik stovek závodníků.

Za vrchol je stále považován kulturistický program. „Myslím si, že nás čeká velmi silný a atraktivní ročník. V kulturistické části se představí hned několik mistrů Evropy či světa," poznamenal hlavní organizátor celé akce, Stanislav Pešát.

Přihlášky už přišly z Chorvatska, Slovinska, Slovenska, Polska, Rakouska, Ukrajiny nebo třeba Litvy. Registrace je přitom stále otevřená a zapojit se mohou i sportovci z dalších zemí.

Jak už bylo zmíněno výše, Grand Prix PEPA, to není pouze kulturistika. V sobotu dojde na tříkilometrový závod na koloběžkách, běhy městem, přičemž jeden z nich měří rovných deset kilometrů. Běhat budou také maminky s kočárky na kratší distance.

V Bredě se pak budete moci zapojit do tradičního orientačního běhu či soutěže strongmenů v páce, přetahované či streetworkistů. Proběhne i turnaj v ping-pongu. Pořadatelé tvrdí, že by nemělo chybět ani zajímavé překvapení.

Sportovní víkend v obchodním centru a Slezském divadle má stejný začátek v 10 hodin. Finále pak začne v 16 hodin. „Mým velkým snem bylo, aby si lidé mohli vyzkoušet i třeba méně známé či neobvyklé sporty. Každý rok se snažíme vymyslet několik novinek a ani letos tomu nebude jinak. Jsem moc rád, že Opavané na sportovní víkend chodí a že máme výborné ohlasy," doplnil Stanislav Pešát.

Bližší informace ohledně celé akce naleznete na internetových stránkách: www.pepasport.cz.