V oktagonu v Kulturním domě Na Rybníčku se představí špičky české amatérské scény včetně zápasníků domácího oddílu MMA Opava. Zraky opavských diváků budou upřeny především ke dvěma velkým domácí nadějím – Matěji Sidunovovi a Liboru Rovnaníkovi.

Oba dva jsou ve svých váhových kategoriích vicemistři republiky z minulé sezony a pod vedením trenéra Petra Čajnáka budou letos atakovat úplný vrchol. Přípravu mají více než kvalitní – každý týden mají možnost porovnat ve sparinzích v OFA gymu v Bratislavě své síly s opravdovou evropskou špičkou.

Kromě Sidunova a Rovnaníka se z Opavy představí ještě Pavel Škrobánek, Alexandr Schreiber a Jakub Kavan. Motivace v turnaji uspět je ještě větší pod vidinou možného vybojování si účasti na otevřeném amatérském mistrovství Evropy federace IMMAF, které se bude poprvé v historii konat v České republice.

Mistrovství je zaštiťováno americkou organizací UFC, a v Opavě tak o účast bude bojovat celá česká amatérská špička. Federace MMAA bude nominovat zápasníky podle umístění v loňském žebříčku plus podle výsledků turnajů za letošní září a říjen. Šance na účast některého z Opavanů je tak veliká.

Diváci se na Rybníčku budou moct mimo jiné těšit i na zajímavou návštěvu – turnaj navštíví profesionální boxerka, mistryně Evropy Lucie Sedláčková. Show začne v sobotu 10. září v 18 hodin.

Jan Mareček