Na startu nebudou chybět některá zvučná jména. Kromě odchovance Sokola Opava a halového mistra Evropy z letošního šampionátu v Praze Jakuba Holuši, který je i hlavní tváří závodu, vyběhne také třeba rakouský olympionik Andreas Vojta anebo bronzový muž z mistrovství Evropy v Paříži 2011, Polák Bartosz Nowicki.

„Řešil se také možný start Martina Lewandowského, který má zlata z venkovního či halového evropského šampionátu. Nedávno Kubu Holušu zval na míli, kterou pořádají ve Štětíně. Na to konto se měl Kuba zmínit o našem závodě. Termínově mu to nevyšlo, ale v příštím roce by vážně uvažoval o tom, že by přijel," popisoval hlavní organizátor Opavské míle Jiří Sýkora, který stále drží platný český rekord v běhu na 5 kilometrů z olympiády v Moskvě.

Jestliže v loňském roce vyběhlo 237 závodníků a rok předtím necelých 200, pak vězte, že tentokrát bude účast více než dvojnásobná. „Momentálně je přihlášených 409 běžců. Další se určitě zaregistrují na startu. Pokud vše půjde dobře, mohli bychom atakovat i hranici pěti set lidí," pokračoval dále.

Za výrazným nárůstem počtu účastníků stojí především Sýkorova dcera Lenka, která se vydatnou měrou podílí na organizaci: „Podle mého má velkou zásluhu na tom, že Opavskou míli pozvedla hlavně po marketingové stránce. Dala do toho maximum, za což jí patří velký dík."

Na závěr ještě upozorněme na dopravní omezení spojená se závodem. V Olomoucké ulici se od 17.55 do 18.05 provoz postupně uzavře, což se týká také křižovatek až po Horní náměstí. Na každé z nich bude dopravní a také městská policie. Jakmile proběhne poslední běžec, opět se uvedou do provozu.