Pro svou cestu mají navíc časový limit 111 hodin. Každé zúčastněné mužstvo navíc musí být smíšené, což znamená, že v něm musí být zapojen cyklista se zdravotním postižením. Do akce je zapojen také osmičlenný tým jedoucí za Rehabilitační ústav Hrabyně.

„O maratonu jsem se dozvěděl od strýce, který má v Hrabyni známé. Oslovil nás a my, jakožto aktivní cyklisté, jsme okamžitě souhlasili. Chtěl bych si taky vyzkoušet, kolik vydržím, a pomoci týmu svou účastí," nechal se slyšet jeden z účastníků akce, jednadvacetiletý Kryštof Sas.

Samotná Hrabyně se dnes stává čtrnáctým průjezdním bodem maratonu a v této souvislosti tu pořadatelé připravili pro závodníky i veřejnost pestrý doprovodný program.

Dnes je naplánován od 15 do 22 hodin a v sobotu od 9 do 20 hodin. Po oba dny se zde budou prezentovat partnerské společnosti závodu, budou probíhat prohlídky rehabilitačního ústavu, ukázky práce na robotickém systému Lokomat, zájemci si budou moci vyzkoušet jízdu na handbiku, koloběžce a elektrokole či si prohlédnout výstavu obrázků Evy Lužné a prohlídku vozidel pro handicapované.

Dnes je navíc připraven od 18 hodin táborák a zítra pro změnu od 13 hodin vystoupení folklorního souboru Danájek ze Strážnice a od 18 hodin koncert skupiny Sunnyflower. Závodní týmy je možno sledovat na webových stránkách www.111hodin.cz.