Letošní, čtvrtý ročník proběhne v kylešovickém sportovním areálu v sobotu 14. června. Na návštěvníky vedle turnajů ve streetballu, fotbalu a beach volejbalu čeká bohatý doprovodný program, a to i pro ty nejmenší. Loni akci navštívilo dva a půl tisíce lidí. Jelikož se jedná o festival, nebudou chybět ani koncerty.

Více už s Janem Černým, jedním z duchovních otců tohoto projektu. Deník je mediálním partnerem festivalu.

Máme před sebou čtvrtý ročník festivalu, bude lepší než ty předchozí?

Určitě bude lepší. Snažíme se poučit z chyb z minulosti. Zapracovali jsme na některých věcech, vylepšili jsme doprovodný program. Turnaje zůstávají stejné. Sportovci se mohou stále přihlašovat do basketu, fotbalu a beachu. Ty jsou vypsané v různých věkových kategoriích, jak pro muže, tak ženy.

Hrát se bude o zajímavé ceny, pro každého účastníka je připraveno pamětní tričko, drobné dárky a občerstvení. Určitě bude o co hrát.

Co vás loni nejvíce trápilo nebo co se nepovedlo?

Když vezmu turnaje, tak jde o beach. Loni jsme ho vypsali pro trojice, a to byla chyba, neboť tento sport se hraje ve dvou. Nesetkali jsme se s tou správnou odezvou. Proto jsme sáhli ke změně a bude v párech. Věříme, že se to projeví kladně na počtu účastníků.

Také jsme vylepšili aparaturu, která loni nestíhala. Máme ji zapůjčenou z jednoho opavského klubu, byla i vyzkoušena a letos bude slyšet až do města.

Když bude chtít na street game festival vyrazit rodinka s dětmi, která nebude hrát žádný z turnajů a nepřijde vyloženě na sport, nebude se nudit?

Už minulý rok jsme se zaměřovali na doprovodný program směrem k nejmenším. Letos to bude ještě vychytanější. Jelikož se jedná o street game festival, bude se sobota točit okolo sportu. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet například disk golf nebo kobercový curling.

Pro děti bude připraven dětský koutek, kde budou probíhat soutěže o ceny, věnovat se jim budou animátorky, připravena bude sportovní zóna. Pro ženy a dívky je v programu Zoomba a cvičení na trampolínkách. Bude tedy fajn, když dorazí ve sportovním oblečení.

Ale sobota nebude jenom o sportu…

To je pravda. Vystoupí dvě taneční skupiny, a to Shameless a Just us. Od devatenácti hodin odstartují koncerty Špek band a Linkin park revival. Následovat bude závěrečná after party v klubu Depo.

Vypadá to, že vše máte připraveno, jediné, co vám může program zhatit, je počasí. Třeba pořadatelé Silesia cup by mohli vyprávět…

To je pravda, to je jediné, co ovlivnit nemůžeme. Dobře víme, že v hale by se festival nedal uskutečnit. Počasí budeme sledovat, pokud by nešlo o dlouhodobý déšť, dal by se program zkrátit anebo přesunout na neděli. Věříme ale, že se katastrofický scénář nenaplní.

Pravidelnými účastníky streetballu byli i opavští basketbalisté, jak to s nimi vypadá letos?

Letos to bude nejspíše bez basketbalistů, protože v den turnaje má Michal Čarnecký, pravidelný účastník festivalu, svatbu a řada jeho bývalých spoluhráčů se na ni chystá. Nebude tak startovat ani tým Jakuba Blažka, který turnaj každým rokem pravidelně vyhrává. Je to tak výzva pro ostatní účastníky, že mohou vyhrát oni. Jisté je, že čekáme na nového šampiona.

Bude v Kylešovicích i mezinárodní účast?

Měli jsme poptávku, vše se zatím řeší.

Limit na počet týmů je stanoven?

Ano, limit máme, ale stop stav ještě není. Pozorujeme, že týmy se přihlašují rychleji než loni.

Děláte čtvrtý ročník, dá se říci, že už organizaci máte v malíčku. Nebo ne?

Spousta věcí je už zaběhnutých, máme dobré partnery, kteří nám pomáhají, vycházíme s nimi perfektně, ať už jsou z Opavy nebo z Ostravy. Tím, že se festival snažíme pořád zlepšovat, tak i přes zaběhnuté věci je s ním spousta práce.

Co vás vůbec vedlo k myšlence pořád takovouto akci?

Láska ke sportu. Typ téhle akce nám v Opavě chyběl. Dříve jsme jezdili na streetball do Hlučína a Ostravy a napadlo nás něco podobného udělat i tady u nás v Opavě a chytlo se to, za což jsme rádi. Původně šlo o turnaj, nyní je to naše srdeční záležitost.

Zvýhodněná registrace na Finance 4 Street game končí pátého června

Velkolepá sportovní akce Finance 4 Street game festival klepe na dveře, uskuteční se totiž už 14. června, tradičně ve sportovním areálu v Kylešovicích, na ulici U Hřiště. Pořadatelé již čtvrtého ročníku otevřeli registrace do všech tří turnajů.

Pořadatelem festivalu je Opava City Entertainment. Letos budou pořádány tři turnaje tedy Basket 3x3 (Streetball), Fotbal 4x4 (Streetfootball) a Beach 2x2 (Streetvolley), vše pro muže i ženy různých věkových kategorií. Spuštěna byla registrace za zvýhodněnou cenu na www.streetgamefest.cz.

Více informací o akci lze najít na: www.streetgamefest.cz a www.facebook.com/streetgamefestival. Podrobné informace budou vycházet také v Opavském a Hlučínském deníku, který je mediálním partnerem akce.