„Jsem rád, že se akce zúčastnil celý náš tým, a to včetně manželek a přítelkyň. Umístili jsme se mezi třemi nejlepšími kolektivy, což je obrovský úspěch, protože člověk musí vyhrát titul, aby se dostal takhle vysoko,“ řekl sportovní ředitel a trenér BK Opava Petr Czudek.

Kapitán opavského Jakub Šiřina si odnesl cenu hejtmana, kterou byl oceněn nejlepší sportovec Moravskoslezského kraje. „Kubovo ocenění bylo třešinkou na dortu. Dostal se mezi sportovní osobnosti jakými jsou Pastrňák nebo Kvitová, což je nejen největší ocenění pro Kubu, ale také pro naší organizaci. Z toho mám obrovskou radost. Opět se nám vrátily vzpomínky na oslavu titulu,“ svěřil se kouč úřadujících mistrů.

Opavští basketbalisté nebyli jediní, kdo se ze Slezské metropole na pódiu ocitl. Olympijský vítěz z Nagana David Moravec byl uveden do síně slávy. V juniorské kategorii byla oceněna kanoistika Klára Mrázková. „Člověk vždy rád slyší, když jsou oceňováni opavští sportovci,“ podotkl Petr Czudek a dodal: „Ukázalo se, že Opava má ve sportu stále zvuk. Potěšilo nás, že třeba David Moravec byl do síně slávy uveden současně, kdy byl oceněn opavský basketbal.“