VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lucie Vinárková je opět královnou sportu

Opava /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Vysoko nastavený trend z minulého roku letošní anketa o sportovce opavského okresu vyrovnala a dost možná i překonala. Stejně jako loni se stala sportovní královnou taekwondistka Lucie Vinárková.

27.2.2012 2
SDÍLEJ:

Lucie Vinárková při vyhlašování ankety Sportovec roku 2011.Foto: DENÍK / František Géla

S klidem v duši se dá říci, že vyhlášení sportovce roku, jehož hlavním mediálním partnerem je Deník, patří k největším společenským událostem na Opavsku. U posledních dvou ročníků to platí dvojnásob. Spolupráce vynikajícího moderátora Radka Šilhana a bývalé Miss ČR Moniky Žídkové znovu bezchybně fungovala. Mělo to úroveň a byla to i pořádná legrace. Posuďte sami.

Obránce fotbalové Mohuče Zdeňka Pospěcha, jenž byl vyhodnocen coby krajánek roku, zastupovala na vyhlášení manželka Jana. Šilhan ji svými otázkami dostal pod tlak. Pospěchova žena se dokonce prořekla a prozradila pravý důvod absence svého manžela, který měl doma údajně léčit zraněné koleno.

Publikum se však dozvědělo, že ve čtvrtek byl na večírku. „Takže večírek,“ divil se užasle moderátor sportovce roku a hlediště se smíchy mohlo potrhat. Šilhan jinak opět předvedl svůj široký záběr ve světě sportu a nejedním dobře míněným vtipem častoval také půvabnou Moniku Žídkovou, která od roku 1995, kdy se stala Miss ČR, snad ještě zkrásněla.

O zábavu se starali i sami sportovci. Trenér roku Zdeněk Gróman starší u řečnického pultíku špičkoval se svým synem a osmým mužem kategorie jednotlivců Zdeňkem Grómanem mladším. Dohadovali se ohledně pojetí a vstřebávání motokárových tréninků, ale k rozsáhlé rodinné rozepři naštěstí nedošlo. Monika Žídková mimo jiné pochválila dobře zvolené šaty talentu roku, kanoistky Denisy Foltysové.

Marek Hájek bral za tým extrémních sportovců OpavaNet cenu pro nejlepší družstvo.

Radek Šilhan se tradičně zeptal dostihového jezdce Marka Stromského, který přebíral ocenění pro sportovní hvězdu Deníku, jestli konečně vyzraje na nepřemožitelného Josefa Váňu. Jeden z pořadatelů světového šampionátu juniorů ve sjezdu na divoké vodě Dalibor Slovák převzal cenu za největší sportovní událost na Opavsku a dostala se řada i na nejúspěšnějšího handicapovaného sportovce, kterým byl stejně jako loni plavec Martin Ramsauer. No, a pak už zbývalo odhalit „jen“ to nejdůležitější. Nejlepšího jednotlivce.

„Zuzko, váš příští závod již nezmeškám,“ vyslovil svůj slib Radek Šilhan travní lyžařce Zuzaně Gardavské, jež obsadila třetí místo. Ta opáčila: „To je sice milé, ale už jsem ukončila aktivní kariéru.“ Malé faux pas bylo rázem na světě. Nic podobného se neopakovalo u druhého v pořadí, extrémního sportovce Tomáše Petrečka.

Po jeho řeči už stačilo vyhlásit pouze vítěze. Tedy spíše vítězku, protože pomyslnou korunku opavského sportu za rok 2011 získala taekwondistka Lucie Vinárková. Zvítězila podruhé za sebou a v závěrečném proslovu nezapomněla poděkovat svému manželovi a trenérovi v jednom Marku Vinárkovi.

Letošní ročník ankety určitě stál za to. Zcela nepochybně nezůstal nic dlužen tomu loňskému. Opět se totiž jelo ve velkém stylu. Více o pátečním galavečeru najdete v úterním vydání Opavského a hlučínského deníku a Regionu.

Výsledky, kategorie jednotlivec:
1. Lucie Vinárková (Taekwon-Do TTF Škola Taekwon-Do ITF Opava), 408 bodů. 2. Tomáš Petreček (extrémní sporty SK SP Kylešovice), 363 bodů. 3. Zuzana Gardavská (lyžování na trávě TJ STAR Suché Lazce) 326. 4. Jan Vrchovecký (Taekwon-Do TTF Škola Taekwon-Do ITF Opava) 255 bodů. 5. Jiří Hruška (jezdectví JK Opava Kateřinky) 212 bodů. 6. Marek Stromský (dostihový sport Hřebčín Albertovec) 210 bodů. 7. Ondřej Honka (atletika Sokol Opava) 149 bodů. 8. Zdeněk Gróman (motokáry kat. KF1 Hagemann Racing Opava) 142. 9. Jan Gardavský (lyžování na trávě TJ STAR Suché Lazce) 118. 10. Jakub Šiřina (basketbal BK Breda & Weinstein Opava) 101 bodů.

Kolektivy:
1. Extrémní sporty (muži SK OpavaNet) 223 bodů. 2. Atletika (junioři TcJ Sokol Opava) 176 bodů. 3. Kanoistika (junioři Kánoe klub Opava) 120. 4. Orientační běh (dorost Přátelé orientačního běhu Opava) 102. 5. Stolní tenis (muži KST Robot Mokré Lazce) 75 bodů.

Jednotlivci junioři:
1. Denisa Foltysová (kanoistika Kánoe klub Opava) 521 bodů. 2. Marek Schuster (orientační běh Přátelé orientačního běhu Opava) 322 bodů. 3. Daniel Mekbib (squash AB Squash Klub Opava) 305 bodů. 4. Mária Mrázková kanoistika Kánoe klub Opava)303 bodů. 5. Tereza Brožová (kanoistika Kánoe klub Opava) 233 bodů.

Jednotlivci zdravotně postižení:
Martin Ramsauer (handicapovaní plavání SK Medúza Opava Marianum Opava).

Trenér roku:
Zdeněk Gróman (motokárový trenér Hagemann Racing team Opava).

Sportovní událost roku: Organizace mistrovství světa juniorů ve sjezdu na divoké vodě ve dnech 26. 31. 7. 2011 v Hradci nad Moravicí a Opavě pořadatel Kánoe 2011 Opava.

Krajánek Opavského a hlučínského deníku a Regionu:
Zdeněk Pospěch (fotbalista FC Mainz)

Sportovní hvězda Deníku (hlasovali čtenáři):
Marek Stromský (dostihový sport Hřebčín Albertovec)

Petr Dušek, Roman Brhel

Lucie Vinárková: Vůbec jsem to nečekala

Pomyslná korunka pro sportovce opavského okresu má po pátečním vyhlášení v útrobách Slezského divadla stále stejného majitele. Vítězství totiž obhájila taekwondistka Lucie Vinárková.

Když moderátorka slavnostního večera a bývalá Miss ČR Monika Žídková vyhlásila druhého muže ankety, extrémního sportovce Tomáše Petrečka, nebylo o vítězi v kategorii jednotlivců žádných pochyb. „Absolutně jsem to nečekala. O to je má radost větší,“ okomentovala svůj triumf ve sportovci roku, jehož hlavním mediálním partnerem byl Deník, Lucie Vinárková.

Členka týmu Taekwon-Do ITF Opava před více než rokem měla na kontě dvojici druhých míst. Poslední dva ročníky ankety však z pohledu Vinárkové všechno změnily a stříbrná ocenění vystřídala ta zlatá. „Kdybyste se mě tehdy zeptali, zda bych mohla dvakrát vyhrát, asi bych odpověděla, že ne,“ pokračovala dále opora české taekwondové reprezentace.

Čtvrté místo pro Jana Vrchoveckého

Taekwondo je v Opavě na vzestupu. Čtvrtým místem v konečném pořadí ankety to potvrdil kolega a velký kamarád Lucie Vinárkové Jan Vrchovecký. „S Honzou jsme se před vyhlášením štenkrovali. Tvrdil, že mě, jak se lidově říká, loupne. Šlo o takový malý vnitrooddílový souboj,“ mínila dále královna opavského sportu a ještě dodala: „Během závodů spolu trávíme velké množství času. Když jsem třeba nervózní, můžu si jít s Honzou vždycky popovídat. Je to můj velice dobrý kamarád.“

Oporou jí však není pouze Jan Vrchovecký, ale hlavně manžel Marek. Díků se mu dostalo už loni a i letos ho Lucie Vinárková neopomněla zmínit ve svém závěrečném proslovu. „Marek mě trénuje. Bez něj by to snad ani nešlo. Mé náročné práci je třeba uzpůsobovat tréninky. V tom mi vychází vstříc,“ prozradila regionální ředitelka České lékárny, která má na starosti severní Moravu.

Zařízli ji rozhodčí

Vrcholem minulé sezony byl pro Vinárkovou světový šampionát v Severní Koreji. V jedné z domovských zemí taekwonda ji ovšem zařízli rozhodčí. Tato skutečnost mrzí dvojnásob, jelikož se tak stalo v nejprestižnější kategorii individuálního boje. „Rozhodčí vymysleli pravidlo, že v každém kole musí taekwondista provést ve výskoku minimálně jednu otočku o 360 stupňů, kterou zasáhne protivníka,“ vysvětlovala Vinárková.

Během jednoho střetnutí rozhodčí opavskou taekwondistku diskvalifikovali za to, že tento úkon údajně nesplnila: „Všechno jsem měla na videu. Jednoznačně jsem tuto otočku provedla. Musela jsem to hodit za hlavu. Naštěstí jsem si zpravila reputaci bronzem ze sportovního boje družstev.“

Nejlepší sportovkyně Opavy už vzhlíží k top akcím této sezony. „Zúčastním se Czech Openu a jako za totality pojedeme autobusem do Bulharska. V květnu se totiž v Sofii koná mistrovství Evropy,“ usmívala se Lucie Vinárková.

Petr Dušek

Autor: Redakce

27.2.2012 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vysypávání volební urny během voleb do poslanecké sněmovny.
SLEDUJEME ON-LINE
66

VOLBY 2017 V KRAJI: Incident se selfie, kolaps v komisi... Odhad účasti - 57 %

Matěj Melecký se narodil 16. října, vážil 3,31 kilogramů a měřil 49 centimetrů. Rodiče Eva a Martin z Kravař přejí svému prvorozenému synovi do života zdraví, štěstí, Boží požehnání a aby potkával jen samé dobré lidi.
13

Tak už jsme na světě

Opavsko je pro archeology zemí zaslíbenou

Svá tajemství odhalil poslední pozůstatek opavského hradu – Müllerův dům. Objeveno bylo třeba také pravěké sídliště a pohřebiště v Loděnici.

Jiří Štěpáník: Včelař vždy dbá na dobrou matku

/ROZHOVOR/ Na střeše jednoho z jeho domů na Dolním náměstí můžete vidět více než deset včelstev. Další pak třeba v Městských sadech. Jiřího Štěpáníka můžete potkat také na farmářských trzích, kde prodává med a sirupy, ale i další produkty.

Komická opera dramatického skladatele Verdiho

/POZVÁNKA/ Do nové sezony přispěje v neděli 22. října od 19 hodin operní soubor uvedením premiéry opery Giuseppa Verdiho s názvem Falstaf. Jde v podstatě o jedinou komickou operu skladatele zaměřeného na dramata, který ji údajně vytvořil během čtrnácti dnů na přání královny Alžběty I.

Basketbalisté chtějí pátou výhru

/POZVÁNKA/ Výbornou formou disponují na úvod sezony opavští basketbalisté. Trenér Petr Czudek se svým týmem všechny čtyři duely vyhrál, naposledy Slezané přejeli na Folimance domácí USK Praha. V sobotu do Opavy míří úřadující vicemistr z Děčína.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení