Pořadatelé oproti předchozím ročníkům vsadili na několik změn. První byla částečná obměna moderátorského dua, kdy po boku půvabné a bezprostřední Moniky Žídkové stanul na této soutěži poprvé televizní sportovní komentátor Tomáš Tikal.

Další změnou byli účinkující, kteří tentokrát nepřijeli „zvenku", ale patřili k místním. Před téměř zaplněným hledištěm předvedli taneční, gymnastická i pěvecká čísla. Poslední změna se pak týkala následujícího Plesu sportovců. Ten se tentokrát nekonal v sousedním hotelu Koruna, ale ve vzdálenějším Kulturním domě Na Rybníčku.

Ale vraťme se k oceněným sportovcům. Za všechny uveďme například opavského basketbalistu Jakuba Šiřinu, který získal ocenění Hvězda Deníku. Jeden z nejlepších hráčů Mattoni NBL je momentálně ve stavu nemocných. V zápase s Pardubicemi si poranil nohu a svému týmu nyní citelně chybí.

Na pódiu na otázku moderátora, týkající se specifikace svého zranění, uvedl: „Přesně nevím, co mi vlastně je."

Vítězem, a tudíž králem sportovců byl poté za zvuku fanfár vyhlášen, stejně jako loni, extrémní sportovec Tomáš Petreček se ziskem 475 bodů. Změna nepřišla ani na stříbrné pozici tu opanoval žokej Marek Stromský. „Nečekal jsem, že budu takhle vysoko, člověka to potěší," usmál se čtyřicetiletý žokej.

Jen tři body na rodáka ze Štěpánkovic ztrácel taekwondista Jan Vrchovecký.

Extrémní sporty braly zlato i v kolektivech. Pro stříbro si došel trenér opavských basketbalistů Petr Czudek a svým vtipným komentářem zvedl náladu celému osazenstvu divadla. Třetím nejlepším týmem okresu byli vyhlášeni atletičtí dorostenci Sokola Opava.

Mezi juniory brala zlato kanoistka Tereza Brožová, kterou „vykoupal" Tomáš Tikal na pódiu všetečnými otázkami. Cenu pro trenéra roku si odnesl Miroslav Hadač, úspěšný kouč orientačních běžců.

V kategorii hendikepovaných sportovců kralovala kuželkářka Marta Špačková. Velký potlesk sklidil Svatopluk Bohanos, mladý hokejista Slezanu Opava, oceněn cenou fair-play za záchranu tonoucí holčičky. Do síně slávy byl uveden bývalý československý reprezentant v chůzi a olympionik, nyní trenér Jiří Malysa.

Anketa měla daný jasný scénář, ten ale tentokrát nebyl dodržen. Důvod? Cenu totiž také dostal Ladislav Kreisel, duchovní otec a hlavní pořadatel ankety. „Myslel jsem si, že co se týče ankety, vím všechno, ale tohle mě uniklo. Nemám slov, tohle jsem opravdu nečekal, děkuji všem," dodal dojatě Ladislav Kreisel.

Dospělí
1. Tomáš Petreček
2. Marek Stromský
3. Jan Vrchovecký
4. Lucie Vinárková
5. Ladislav Sokolovský
6. Tomáš Vystrk
7. Jiří Hruška
8. Jakub Šiřina
9. Jan Midrla
10. Jiří Vícha

Junioři
1. Tereza Brožová
2. Filip Hadač
3. Jiří Zeman
4. Marek Schuster
5. Jakub Rusek

Družstva
1. SK OpavaNet, extrémní sporty
2. BK Opava
3. TcJ Sokol Opava - dorostenci
4. Přátelé orientačního běhu Opava
5. TJ Slezan Opava, šerm, kadetky

Handicapovaní
1. Špačková Marta

Trenér
Miroslav Hadač – Přátelé orientačního běhu Opava

Sportovní výkon roku
Tomáš Petreček, člen vysokohorské expedice Double Gasherbrun 2013 s dosažením dvou osmitisícových vrcholů (8068 a 8035 m.n.m.)

Hvězda Deníku
Jakub Šiřina, BK Opava

Fair Play
Svatopluk Bohanos, HC Slezan Opava, za záchrana tonoucí holčičky

Uvedení do síně slávy opavského sportu
Jiří Malysa