Bartosz Pikul hráčem Opavy

Dlouhé a náročné papírování je u konce. Slezský FC během pátku učinil poslední administrativní kroky nutné k transferu polského záložníka Bartosze Pikula. Ten už je nyní opavským hráčem, v Městských sadech se domluvil na tříletém kontraktu. „Bartosz je zajímavý fotbalista – rychlostní typ s tahem na branku. Dostal šanci a mile nás překvapil. Vidíme v něm velký potenciál a jsme rádi, že jsme jeho přestup dotáhli do zdárného konce,“ řekl sportovní manažer a trenér SFC Opava Radoslav Kováč.

Trajkovski do Nového Jičína

Dolní Benešov – Šestadvacetiletý fotbalový záložník Dino Trajkovski nebude v podzimní části oblékat dres třetiligového Dolního Benešova. Bývalý hráč ostravského Baníku, Třince a Valašského Meziříčí odešel do divizního Nového Jičína.

Benefiční zápas už v pátek, dorazí Švancara

Krnov – Dlouho očekávané benefiční utkání na fotbalovém stadionu v Krnově, ve kterém se střetne výběr Krnovska a Osoblažska se starou gardou SFC Opava, je na programu již v pátek od sedmnácti hodin. Účast na zápase přislíbil mimo jiné také velký bavič a bývalý ligový fotbalista Petr Švancara. „Utkání se hraje pro Míšu z Krnova, chceme mu přispět na bezbariérový přístup, který vyjde na 40 tisíc korun. Byli bychom rádi, aby na zápas dorazilo tisíc lidí,“ hlásí odhodlaně jeden z organizátorů celé akce Jan Holouš.

Přípravné derby pro opavské basketbalisty

Po vítězství v polských Gliwicích uspěli opavští basketbalisté v druhém přípravném duelu. Na domácí palubovce porazili ostravskou Novou huť 82:72. V úterý čeká na oba týmy odveta v Ostravě.

BK Opava - NH Ostrava 87:72 (19:20 43:38 66:53)

Body: Švandrlík 16 (trojky 9/4) 16, Kvapil 14, Jurečka (trojky 4/3) 12, Zbránek 11, Bukovjan 8, Slavík a Mička 7, Šiřina (7 as.) 6, Kurečka 1 - Bohačík 13, Nábělek, Týml a Heinzl 10, Páleník 8, Pumprla 6, Snopek 5, Žák 4, Šmíd 3, Lukáč 2, Havlík 1.