Exopavský Vladimír Potapov u reprezentace

V sezoně 1996/1997 se ruský hokejový útočník Vladimír Potapov objevil v extraligové Opavě, kam dorazil z Ufy. Za Slezan stihl odehrál pět utkání, ve kterých si připsal jeden vstřelený gól. Jeho další kroky vedly zpátky vedly do Ruska, následně několik sezon strávil v Bělorusku. Dnes je mu pětačtyřicet a věnuje se trenérské práci. Pracoval u mládežnických reprezentací Ruska. Momentálně ale působí jako pravá ruka Igora Larionova u prvního týmu Sborné.

Čarnota v rakouské nižší soutěži

Slovenský fotbalový obránce Ján Čarnota, který byl u posledního sestupu Slezského FC Opava do MSFL se pohybuje v nižších rakouských soutěžích. Pětatřicetiletý zadák po konci ve slezské metropoli hrával SV Bad Ischl, nyní figuruje na soupisce SK Strobl, hrajícího v 1. Landesliga Salzburg.

Jedenácti gólový Zbořil

Nejlepším střelcem dosavadního ročníku fotbalové I.A třídy, skupiny je útočník Ludgeřovic David Zbořil. Rychlonohý fotbalista dokázal během devíti odehraných kol zatížit konta soupeřových brankářů hned jedenácti brankami. Druhý je Daniel Vavroš z Jakubčovic má na kontě gólů osm.