Postup na mistrovství republiky vybojovali starší žáci výhrou v okrskovém a okresním kole a postup poté potvrdili také v krajské soutěži, která se konala 23. června 2007 v Orlové. Celá soutěž probíhala od sobotního rána až do pozdních odpoledních hodin a byla pro všechny soutěžící vyčerpávající, a to jak po fyzické, tak po psychické stránce. Po poslední disciplíně, kterou byl požární útok s vodou, mohli naši starší žáci oslavovat svůj postup na mistrovství republiky. Stejně jako v loňském roce v konečném pořadí obsadili 1. místo. Tentokráte o něj ale byli nuceni svést velmi těžký boj s družstvy Michálkovic a Kobeřic, kteří na ně v průběhu všech disciplín zle dotírali.

V neděli 24. června 2007 následně probíhalo v Orlové krajské kolo dorostenců a ani v něm naše družstvo nezůstalo pozadu. V silné konkurenci družstev obsadili krásné 2. místo právě za družstvem z Michálkovic a v soutěži jednotlivců postoupila z krajského kola na celostátní mistrovství nadějná závodnice Magdaléna Kryzlová. Mistrovství republiky se konalo od 4. do 6. července 2007 ve Zlíně za účasti 15 družstev z různých koutů naší republiky. Po vyčerpávajících bojích obsadili starší žáci z Těškovic 9. místo. To je pro malou obec nejen velikým sportovním úspěchem, ale také zviditelněním jejího jména na celorepublikové mapě požárního sportu.

V soutěži jednotlivců obsadil Vojtěch Vavrečka 12. místo a Magdaléna Krayzlová se umístila na 3. místě v kategorii dorostenek. Mladé hasiče přijel z Těškovic do Zlína povzbudit celý autobus příznivců hasičského sportu, rodičů soutěžících a dalších příbuzných. Úspěšné družstvo tvoří tito závodníci: Vojtěch Vavrečka, Jakub Solnický, Jan Mach, Marek Krayzel, Šimon Kudrna, Michal Hoza, Matěj Krayzel, Kristýna Kucserová, Markéta Vavrečková a Johana Sroková. Velkou zásluhu mají také jejich vedoucí Jiří Krayzel, Jiří Vavrečka a Miroslav Kudrna.