Na startovní listinu bylo zapsáno celkem 33 závodníků. Raritou se stala pistolářská disciplína, která se vůbec poprvé konala venku.

Elitní závodnice žen ve vzduchové pistoli Jindřiška Kadlecová opět potvrdila skvělou formu a blýskla se výkonem 239 bodů na 30 ran, čímž vymazala maximum Lenky Floriánové z roku 2005. Druhá Věra Ryplová rovněž překonala hranici dvou set bodů, v konečném součtu jich nasbírala 217. Další ze zástupkyň něžného pohlaví se již přes magickou dvěstěbodovou hranici nepodívala. Stupně vítězů na bronzové pozici nakonec doplnila Alexandra Vejclová, která za sebou nechala zbylých 12 žen.

V mužské kategorii se k prvnímu místu prostřílel Luděk Pavelek, jenž zvítězil hlavně díky výborně zvládnuté třetí položce, kde zaznamenal 49 bodů z 50 možných. O pouhý bodík za ním skončil Kamil Lindovský. Oba již tento závod jednou vyhráli. Pavelkovi se to podařilo v roce 2005, Lindovský zde triumfoval o rok později.

K vítězství mezi muži tentokrát bylo potřeba získat 248 bodů. Laťka tedy byla nastavena hodně vysoko. Dalšího dílu SPORTTOUR 2008 se zúčastnily i dvě naděje. Dobrým výkonem na sebe upozornil především Libor Jaroš, který si na 20 ran vsedě vystřílel 147 bodů.

V týmech vykročili za celkovým prvenstvím členové MASH 4077. Druhé se umístilo družstvo D.D.T. a bronzovou medaili za třetí příčku bralo uskupení Rychlého mladíka. Na střelce v nejbližších dnech ještě před začátkem prázdnin čekají dvě důležité a náročné disciplíny: 21. 6. (8.30) na Horní hrázi v Opavě závod na in-linech a o šest dnů později u Arboreta v Novém Dvoře cyklistická časovka (16.30).

(dus)