Do ženské základní části, v níž každou účastnici čekala 4 utkání, vstoupilo 17 žen, dvanáctka nejlepších z nich se kvalifikovala do nadstavby. Zde, po odehrání dalších dvou zápasů švýcarským systémem, se vyselektovaly semifinálové dvojice.

Otázka zněla jasně – podaří se favorizovaným Kadlecové a Königové postoupit přes sympaticky hrající Zapletalovou a Halamovou do finále? Obě semifinálová utkání měla obdobný průběh, favoritky v nich zvítězily 2:0 na sety, i když druhé sety pro sebe získaly jen těsně, a to Kadlecová 16:13 a Königová 16:14.

Ve finále pak diváci výrazný výkonnostní rozdíl soupeřek nesledovali, nicméně značný rozdíl ve skóre ano, kdy Kadlecová vyhrála 16:9, 16:4 a 16:2, čímž navázala na svá předchozí vítězství v soutěži SportTour badminton.

To souboj o třetí místo byl vyrovnanější, bronzovou příčku při své premiéře vybojovala Zapletalová, a pro Halamovou tak zbylo neoblíbené čtvrté místo před pátou Lindovskou.

Muži, jejichž původní 30členná sestava se po čtyřech utkáních v základní části smrskla na 24 postupujících, v nadstavbě odehráli každý další 4 utkání. Poté již bylo známo složení semifinálových dvojic, které dávalo tušit, že bude na co se koukat. V souběžně hraných semifinále se setkali v jednom matadoři Havrlant s Kumstátem, ve druhém kopřivničtí novicové seriálu Kocián se Svobodou.

Ti předvedli krásný vyrovnaný souboj plný předlouhých výměn, který po úvodním prohraném setu pro sebe získal poměrem 3:1 na sety Svoboda. Ovšem ani Havrlant s Kumstátem se nenechali zahanbit, právě naopak. V utkání nabízejícím nasazení i bezpochybnou badmintonovou kvalitu měl nejprve navrch Havrlant, avšak od 4. setu se začal prosazovat Kumstát, jenž se svou rozmanitou hrou nakonec slavil úspěch.

Finálové představení v podání Kumstáta a Svobody pak nenechalo nikoho chladným – hrál se fyzicky náročný a současně velmi nápaditý badminton, kdy oba finalisté ze sebe vydali skutečně to nejlepší. Kumstát sice nezachytil Svobodův nástup, a než se rozkoukal, prohrával 0:2 na sety, poté ovšem zařadil vyšší badmintonový stupeň a po hladkém získání 3. setu vyšel vítězně i z těch následných, to však nejtěsnějším možným rozdílem – podtrženo sečteno 4:16, 8:16, 16:5, 16:15, 16:15 pro Kumstáta.

Škoda jen, že bitva o třetí místo pro Havrlantovu indispozici neproběhla, a Kocián tak bral bronz bez boje. Jelikož obhájce vítězství Ticháček, ani další ze spolufavoritů Šrajer, se do semifinálové čtyřky neprobojovali, vzali zavděk soubojem o 5. místo, které patří Ticháčkovi před šestým Šrajerem a sedmým Frkalem.

Kumstát s Kadlecovou se svými vítězstvími odpoutali od své konkurence a vévodí průběžnému pořadí SportTouru.

-kog, rob-