SPORTTOUR: Gřešková a Steuer vítězně na kole

Opava – Tentokrát se sešli účastníci seriálu Sporttour k dalšímu kolu soutěže – časovce na kole – v pátek odpoledne. A tak jste mohli 24. 6. kolem páté hodiny zahlédnout před branami Arboreta v Novém Dvoře třiatřicet závodníků a závodnic, kterak se snaží ještě v posledních minutách před startem doladit svůj bicykl, aby v následujících minutách na trati dlouhé 34 km (respektive 20 km pro ženy) odvedl co nejlepší službu.

30.6.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Martin Dostál

Start i cíl časovky byl u parkoviště před Arboretem. Závodníky nejdříve čekalo pozvolné stoupání do Stěbořic. Hned na začátku Stěbořic odbočovali doleva přes údolí a kopec do Jezdkovic. V Jezdkovicích vystoupali do nejvyššího bodu okruhu, aby se pak spustili zpátky před brány botanické zahrady. Tento téměř sedmikilometrový okruh absolvovali muži celkem pětkrát, ženy třikrát.

V každém kole bylo potřeba nastoupat do kopce přes 100 výškových metrů.

Krátce po sedmnácté hodině vyrazil na trať první závodník. Jako první startoval jediný účastník kategorie open. Další závodníci pak vyjížděli v rychlém sledu vždy po 20 sekundách. Nejdříve se na okruh vydalo 24 závodníků v kategorii mužů, po nich plynule startovalo 8 žen. Startovní čísla byla přidělena podle výsledků z minulých ročníků tak, aby papírově silnější závodníci měli své soupeře před sebou.

Avšak díky letos již tradičně vysokému počtu nováčků (mezi muži téměř polovina) si nemohl být svou pozicí nikdo jistý a bylo potřeba šlapat neustále naplno. Kategorii mužů otevíral Radovan Steuer, který na své vytrvalostní schopnosti upozornil již vítězstvím v běhu na lyžích. Některé cyklisticky slabší závodníky sice míjel o kolo, ale o svých největších soupeřích přehled neměl. Když dojel jako první do cíle v čase 59 min. 45 s, musel ještě čekat, zda jeho čas nepokoří některý ze soupeřů – zejména obhájce loňského vítězství Pavel Böhm, který startoval až 8 minut po Steuerovi.

Teprve když se i Böhm objevil v cíli až o 9 minut později, mohl se Steuer radovat ze svého letošního druhého vítězství v seriálu. Pořadí na dalších místech obsadili Böhm (61:49), Klapetek (64:31), Šorma (65:26), Mik ml. (65:28), Návrat, Kocián, Luděk Pavelek, Špiláček a první desítku uzavíral Lukáš Pavelek. Jediný účastník se statusem „open“ Vlček by se svým časem (60:18) obsadil mezi sporttouráky druhé místo.

V soutěži žen Jana Gřešková žádné překvapení nepřipustila a i letos si dojela pro další prvenství v čase 42 min. 43 s. Se zhruba půlminutovou ztrátou skončila stříbrná Kadlecová (43:27), o další minutu déle se prala s tratí Ryplová (44:28). O další místa se podělily Ševčíková (48:49), Königová (50:55), Mrůzková (51:12), Dirová (54:44) a Kovářová (59:21).

Seriál má prázdninovou pauzu přerušenou 6. 8. kolektivními soutěžemi v nohejbale, beach-volejbale a krosovou štafetou. Na další individuální soutěž se můžeme těšit až 20. 8., kdy pokračuje SPORTTOUR soutěží triatlon.

Z nemocnice zbyly jen střípky

Kdysi vyhlášená nemocnice ve Vítkově už řadu let nefunguje. Alespoň ne tedy tak, jak byli lidé zvyklí. Nemocniční oddělení nahradily odborné ambulance či léčebna dlouhodobě nemocných (LDN).

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.

Hasiči sundávali ve Skřipově vyčerpaného dělníka z lešení

Tým zdravotnické záchranné služby spolu s jednotkou Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Bílovci zasahoval v sobotu 21. října dopoledne ve Skřipově.

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Volební výsledky v Moravskoslezském kraji jsou sečteny, vítěze parlamentních voleb 2017 známe. Hnutí ANO sesadilo z pomyslného trůnu ČSSD.