Start i cíl časovky byl u parkoviště před Arboretem. Závodníky nejdříve čekalo pozvolné stoupání do Stěbořic. Hned na začátku Stěbořic odbočovali doleva přes údolí a kopec do Jezdkovic. V Jezdkovicích vystoupali do nejvyššího bodu okruhu, aby se pak spustili zpátky před brány botanické zahrady. Tento téměř sedmikilometrový okruh absolvovali muži celkem pětkrát, ženy třikrát.

V každém kole bylo potřeba nastoupat do kopce přes 100 výškových metrů.

Krátce po sedmnácté hodině vyrazil na trať první závodník. Jako první startoval jediný účastník kategorie open. Další závodníci pak vyjížděli v rychlém sledu vždy po 20 sekundách. Nejdříve se na okruh vydalo 24 závodníků v kategorii mužů, po nich plynule startovalo 8 žen. Startovní čísla byla přidělena podle výsledků z minulých ročníků tak, aby papírově silnější závodníci měli své soupeře před sebou.

Avšak díky letos již tradičně vysokému počtu nováčků (mezi muži téměř polovina) si nemohl být svou pozicí nikdo jistý a bylo potřeba šlapat neustále naplno. Kategorii mužů otevíral Radovan Steuer, který na své vytrvalostní schopnosti upozornil již vítězstvím v běhu na lyžích. Některé cyklisticky slabší závodníky sice míjel o kolo, ale o svých největších soupeřích přehled neměl. Když dojel jako první do cíle v čase 59 min. 45 s, musel ještě čekat, zda jeho čas nepokoří některý ze soupeřů – zejména obhájce loňského vítězství Pavel Böhm, který startoval až 8 minut po Steuerovi.

Teprve když se i Böhm objevil v cíli až o 9 minut později, mohl se Steuer radovat ze svého letošního druhého vítězství v seriálu. Pořadí na dalších místech obsadili Böhm (61:49), Klapetek (64:31), Šorma (65:26), Mik ml. (65:28), Návrat, Kocián, Luděk Pavelek, Špiláček a první desítku uzavíral Lukáš Pavelek. Jediný účastník se statusem „open“ Vlček by se svým časem (60:18) obsadil mezi sporttouráky druhé místo.

V soutěži žen Jana Gřešková žádné překvapení nepřipustila a i letos si dojela pro další prvenství v čase 42 min. 43 s. Se zhruba půlminutovou ztrátou skončila stříbrná Kadlecová (43:27), o další minutu déle se prala s tratí Ryplová (44:28). O další místa se podělily Ševčíková (48:49), Königová (50:55), Mrůzková (51:12), Dirová (54:44) a Kovářová (59:21).

Seriál má prázdninovou pauzu přerušenou 6. 8. kolektivními soutěžemi v nohejbale, beach-volejbale a krosovou štafetou. Na další individuální soutěž se můžeme těšit až 20. 8., kdy pokračuje SPORTTOUR soutěží triatlon.

-kum-