Překvapení na vítězných postech se nekonala, Jaroslav Schwan podvanácté a Monika Binarová popáté si s konkurencí opět poradili, oba však museli o vítězství bojovat více než dříve.

Obě hlavní kategorie získaly v průběžném pořadí nové lídry - jsou jimi nyní Jan Šrajer a Jindřiška Kadlecová.

Mužská základní část se sedmadvaceti borci brzy ukazovala na nového medailového kandidáta: Dušan Sněhota si se soupeři pohrával jen o poznání méně přesvědčivě než Jaroslav Schwan. První střetnutí s nejlepšími borci historie Sporttouru absolvoval Sněhota s Janem Hromadou, častým Schwanovým finálovým soupeřem.

Výsledek byl těsný ve prospěch Sněhoty, ale od té doby Dušanův výkon rostl a na cestě do finále už jej nikdo, ani opakovaně Hromada, vážněji neohrozil. Semifinále přisunulo tomuto borci Jana Hoppa, nasazenou dvojku, a výsledek byl jasný: 11:5, 11:4, 11:8. O Schwanově postupu nikdo nepochyboval, zdolal ve druhém semifinále Jana Hromadu 11:2, 11:5, 11:0, a tak se všichni mohli těšit na finále.

V pohledném zápase si však i s novým soupeřem Schwan poradil – 11:7, 11:6, 11:5, a přidal další korálek do nepřetržité šňůry svých vítězství. Janu Hoppovi se v boji o třetí místo dařilo jen dotahovat náskok Hromady, ale koncovky si favorit pohlídal a vyhrál 11:6, 11:9, 11:7. Luděk Pavelek neudržel 4. pozici ze základní části a skončil osmý po prohře s Daliborem Novotným.

Ke „svým“ místům se protlačili Emil Benek s Janem Šachtelim, přičemž Benek boj o páté místo vyhrál. Velmi dobře si vedl Tomáš Prokeš, startující na seznamovací zápis, což mu znemožnilo postoupit do finálové části.

Ženským finálovým pavoukem postupovala bez zaváhání Monika Binarová, nejlepší už po čtyřech základních zápasech. Na cestě do finále kladla největší odpor Jindřiška Kadlecová, která pak po těsné prohře vybojovala semifinálovou účast v opravě. Objevila se však další soupeřka – Romana Adámková, která rostla zápas od zápasu a ve velmi vyrovnaném boji o finále Jindřišku porazila 11:8, 7:11, 12:10.

Ve druhém semifinále vyhrála Monika jasně nad Zdeňkou Häuserovou, a také finále s Romanou bylo jasné: Binarová připsala další triumf výsledkem 11:3, 11:4. Kadlecová porazila Häuserovou a vybojovala bronz, který ji posunul na vedoucí příčku celkové klasifikace.

Jen o bod, neboť také Kateřina Hertlová zabojovala a získala cenné 5. místo.

Jan Kumstát je v mužské klasifikaci střídán Janem Šrajerem a situace i na dalších místech je nesmírně vyrovnaná. V čele je i Šrajerův Faraon mezi kolektivy, i když tentokráte vyhrál jasně tým D.D.T.

(val, pav)