Zájemci o přední umístění v této soutěži, kde lze získávat body za jednotlivá umístění, již plánují výběr alespoň 16 dílčích soutěží, neboť právě takový počet ze všech dosažených výsledků se započítává pro celkové hodnocení.

Pestrá mozaika sportů opět obsahuje technické, vytrvalostní, silové i relaxační disciplíny. Po úvodní silácké disciplíně následují sjezdové i běžecké lyžování, šipky, rychlobruslení na krátké dráze, stolní tenis, badminton, plavání, kuželky, kros, squash, orientační běh, atletické disciplíny dálka, koule a čtyřstovka, střelba z pistole, in-line bruslení, cyklistická časovka, triatlon X-terra, tenis, dálkový horský běh, minigolf, cross-country na horských kolech a závěrečný střelecký kros.

Mimo individuální soutěže je připravena i letní akce s kolektivními sporty - nohejbalem, beach-volejbalem a běžeckou štafetou. Kromě hlavního hodnocení pokračuje i letos hodnocení SPECIAL, což znamená zápis zpočátku na rozsah 6 soutěží s možností pozdějšího rozšíření účasti, přičemž pro toto hodnocení se započte účastníkovi jen šest výsledků z prvních devíti startů.

Navíc je letos zařazena i soutěž dvojic (muž + žena), což má přispět k dalšímu zpestření seriálu. Podmínky pro zařazení do té které kategorie jsou uvedeny v propozicích, k dispozici tradičně na www.sporttour.org.

Novinkou je také skutečnost, že 8 dílčích akcí bude obsahovat také samostatné závody pro příchozí zájemce. Prvními z nich jsou právě úvodní benčpres a pak běh na lyžích 14.2.

Účastníci těchto závodů nebudou bodovat do hodnocení Sporttouru, ale mohou poznat atmosféru a přece jen se seriálových akcí zúčastnit. O obhajobu prvenství budou jistě usilovat loňští vítězové, kterými byli v hlavních kategoriích Vladimír Klapetek a (potřetí za sebou) Jindřiška Kadlecová. Na své dny čekají i další kandidáti, kteří se zatím museli spokojit s druhými nebo dalšími místy, jako především Jan Ticháček, Dalibor Novotný, Luděk Pavelek, Věra Ryplová, Milena Halamová.

Očekává se také další pokus o atakování špičky v podání Jany Gřeškové a dřívějšího dvojnásobného vítěze Jana Šrajera, vyloučen není ani návrat slavných jmen tohoto seriálu z dřívějších let. K seriálu je již přihlášeno několik nováčků, což je pro úspěch soutěže nanejvýš žádoucí.

Účastníci již odevzdali některé soupisky kolektivů i dvojic a i když hlavní soutěží je kategorie jednotlivců, chystají se i v těchto týmových kategoriích velké boje. Startovní listina obsahující dosud 56 jmen k tomu dává plné předpoklady.

(pav, val)