Mužské startovní pole skýtalo nehezký pohled pouhých 8 přihlášených, přičemž z loňského úspěšného turnaje chyběla hned šestice nejlepších. Naštěstí hráči "druhého sledu" zřejmě ucítili svou historickou tenisovou šanci, a tak předváděli výkony, na které jsme od nich nebyli zvyklí.

Po soubojích v základní části se v zápasech o přímý postup do semifinále do něj kvalifikovali Jan Ticháček s Vítem Peterkem. V opravách pak vybojovali šanci utkat se s nimi Tomáš Prokeš a Luděk Šimeček.

Ten však pro zdravotní indispozici nebyl schopen do semifinále s Ticháčkem vůbec nastoupit, jediným hraným semifinále tak bylo utkání mezi Peterkem a Prokešem. Prokeš do něj nastupoval, s ohledem na své větší tenisové zkušenosti, v pozici favorita, což potvrzoval i ve vyhraném 1. setu. Od dalších gamů ovšem začala přinášet úspěch houževnatá obrana Peterka, který v tie-breaku posledního setu rozhodnul, že ve finále po výhře 2:6, 6:2 a 6:5 stane proti Ticháčkovi právě on.

Zde se však ukázalo, že finálová účast je pro Víta Peterka maximem, neboť na svého soupeře nestačil a po porážce 0:6 a 1:6 na něj zbyla 2. příčka, čímž dosáhl svého nejlepšího umístění v letošním seriálu. Pro Jana Ticháčka byl finálový výsledek završením povedeného turnaje, v němž ztratil pouhých 5 gamů a navázal na svůj triumf z roku 2010.

V utkání o 3. místo sice Prokeš prohrál úvodní set, to ovšem bylo vše, co Šimečkovi dovolil, tedy bronzovou pozici získal Tomáš Prokeš před čtvrtým Luďkem Šimečkem.

Snad poprvé v patnáctileté historii seriálu Sporttour bylo ženské startovní pole početnější než to mužské. Základní částí nejlépe prošly Monika Ticháčková s Petrou Bittnerovou, kterým se současně podařilo zvládnout i svá utkání o přímý postup do semifinále. K této dvojici pak po opravách přibyly Eliška Pavelková a Zdeňka Haüserová. Výsledek semifinále mezi Ticháčkovou a Pavelkovou, 6:2 a 6:1, se jeví jednoznačně, ovšem jeho průběh byl velmi vyrovnaný, kdy Ticháčková musela bojovat o každý game.

V druhém semifinále Bittnerová a Haüserová navzájem držely krok do stavu 4:4, pak však Bittnerová vývoj utkání zlomila a po výhře 6:4, 6:2 postoupila do finále. Obdobně, avšak v opačném gardu, probíhalo finále, kdy do stavu 3:3 si Bittnerová s Ticháčkovou nic nedarovaly a zápasily o každý míč. Monice Ticháčkové se následně podařilo získat 7. game a od této chvíle na kurtu dominovala, což rezultovalo v její vítězství 6:3, 6:2 a celkově třetí triumf v této soutěži seriálu.

Ani Petra Bittnerová nebyla z výsledného druhého místa zklamaná, i když stejně jako její životní partner Vít Peterek zůstala jen krok od stupně nejvyššího, a mohou tak společně kout, jak to pro příště manželům Ticháčkovým oplatit.

V souboji o 3. příčku udolala ve dvou setech Eliška Pavelková Zdeňku Haüserovou, pro Pavelkovou se jednalo již o třetí bronz v řadě (2010-2012).

-kar, pav-