Start i cíl časovky byl u parkoviště před Arboretem. Závodníky nejdříve čekalo pozvolné stoupání do Stěbořic. Hned na začátku Stěbořic odbočovali doleva přes údolí a kopec do Jezdkovic. V Jezdkovicích vystoupali do nejvyššího bodu okruhu, aby se pak spustili zpátky před brány botanické zahrady.

Tento téměř sedmikilometrový okruh absolvovali muži celkem pětkrát, ženy třikrát. V každém kole bylo potřeba nastoupat do kopce přes 100 výškových metrů.

S drobným zpožděním oproti původnímu plánu krátce po půl šesté odpoledne vyrazila na trať první závodnice. Další závodnice pak vyjížděly v rychlém sledu vždy po 20 sekundách. Nejdříve se na okruh vydalo 5 závodnic v kategorii žen, po nich plynule startovalo 19 mužů. Startovní čísla byla přidělena podle výsledků z minulých ročníků tak, aby papírově silnější závodníci měli své soupeře před sebou.

Jednou z mála výjimek byl Pavel Raus. Ač několikanásobný vítěz této soutěže, tím, že se v posledních ročnících na startu neobjevil, ve své kategorii vyrážel na trať jako první.

Nejdříve však otevírala novicka letošního ročníku Kateřina Králová kategorii žen. V prořídlém startovním poli žen chyběla obhájkyně vítězství z posledních ročníků Jana Gřesková i loni stříbrná Jindřiška Kadlecová. A tak se z vítězství mohla radovat loni bronzová Věra Ryplová, která všechny své sokyně předjela na trati, tak si mohla být svou první příčkou jistá bez ohledu na čas (43:22,16).

Druhého nejlepšího času v cyklistické časovce dosáhla Kateřina Králová (48:01,42) a její stříbrná příčka byla jedinou odchylkou proti startovním číslům, s nimiž vyjížděly závodnice na trať. Pořadí na dalších příčkách už tomuto seřazení odpovídalo třetí Dana Mrůzková (50:52,73), čtvrtá Milena Pavelková (51:13,57) a pátá Marie Lávičková (57:48,04).

Kategorii mužů rozjížděl Pavel Raus. Všechny své největší soupeře měl daleko od sebe, a tak bojoval především s časem. Po dojetí do cíle byl sice jeho čas 59:10,64 asi o půl minuty lepší než ten, kterého dosáhl loni vítězný Radovan Steuer, avšak na to, zda bude stačit i letos, si musel ještě pár minut počkat.

Jako první z jeho pronásledovatelů dorazil právě Radovan Steuer, ovšem jeho čas 1:00:31,10 na Rause nestačil, a tak se Steuer letos musel spokojit s druhou příčkou. Pro bronz si dojel v čase 1:04:20,57 Pavel Böhm. Borci na čtvrtém až šestém místě dělily odstupy v rámci jediné vteřiny. Čtvrtému Vladimíru Klapetkovi naměřili 1:06:09,86, pátému Lubomíru Mikovi 1:06,10,80 a čas šestého Luďka Pavelka se zastavil na konečných 1:06:10,82.

-kar, kum-