Podruhé v desetileté historii se závod jel v disciplíně X-terra a tento způsob triatlonu zjevně svědčí Romanu Víchovi, jenž navázal na loňské překvapivé vítězství, a stejně jako ženská vítězka Hana Marečková tak získal druhé prvenství.

Závod se ovšem vyvíjel od začátku zcela jinak. Plavecká část závodu patřila jednoznačně Tomáši Frkalovi, jenž získal na druhého Vladimíra Klapetka téměř půldruhou minutu. Během cyklistiky v terénu se již pořadí začalo přelévat. Frkal držel vedení až do depa před závěrečným během, ale do této poslední disciplíny už vybíhal na vedoucí pozici Oskar Kubíček, překvapení dne. Mezitím postupoval nezadržitelně vpřed Vícha. V polovině cyklistické části předjel Klapetka, který tentokrát neměl svůj den, a na běžecké obrátce již byl obhájce prvenství před Kubíčkem i Frkalem. Trasu 400 m plavání / 12 km jízdy na kole / 4 km běhu zvládl za 57:38, Kubíčkovi docházely síly, ale patřilo mu jisté druhé místo (59:14).

Velký postup vpřed předvedl nestárnoucí Ivan Šorma. Po plavání s velkou ztrátou jedenáctý, po cyklistice však již pátý, v cíli jej vítal potlesk na 3. místě (59:35)! Tomáš Frkal vytěžil ze své plavecké specializace nakonec alespoň čtvrté místo, pátý byl rovněž dotahující Vít Halama, teprve šestý v cíli byl Klapetek těsně před Jaroslavem Schwanem. Ženy bojovaly na tříčtvrtinových tratích. Zde takové přesuny v pořadí nebyly.

Jana Gřešková sice těsně vedla po plavání, ale brzy šla do vedení Věra Ryplová a hned nato se před ni dostala Hana Marečková. Toto pořadí již zůstalo až do cíle. Marečková zvítězila za 50:21, Ryplová měla dvouminutovou ztrátu a za další minutu dorazila do cíle Gřešková, s podobným odstupem pak i čtvrtá Jindřiška Kadlecová. Místy obtížný terén zvýraznil další odstupy, takže pátá Hana Stečková se již pod hodinu nedostala. Členové ROPA4EVER zastavili nápor dotahujícího týmu D.D.T. a po triatlonovém vítězství opět zvýšili náskok na 15 a půl bodu. Před účastníky je nyní tenisový turnaj (kurty Jantar/Arako, pátek 31. 8. od 15:30, pokračování v sobotu 1. 9.).