„První dva sety byly docela podobné, ačkoli v tom prvním jsem cítil, že jsem možná trochu více pod tlakem. Po vyrovnaném začátku závěrečného setu jsem ho už k ničemu nepustil a dočkal se svého třetího titulu,“ radoval se Jakub Solnický z vítězství.

Čeští squashisté Viktor Byrtus, Jakub Solnický, Daniel Mekbib a Martin Švec pod vedením trenéra Ondřeje Uherka vybojovali na mistrovství světa týmů na Novém Zálenadu historickou 9. příčku.
OBRAZEM: Naděje pro olympiádu. Tým českých squashistů je devátý na světě

Do turnaje v Polsku vstupoval jako druhý nasazený, v prvním kole porazil Kolumbijce Ronalda Palomia ve čtyřech setech. Ve čtvrtfinále na něj čekal Nizozemec Sebastian Hofman, 179. nejlepší hráč světa. A v semifinále Egypťan Sohail El Shenawy. Oba porazil jasně 3:0 na sety. Ve finále českého squashistu vyzval Skot Prott, 125. hráč světového žebříčku.

„Finále začínalo v půl jedenácté večer, což není zcela obvyklé. Ale vůbec mi to nevadilo, akce byla skvěle zorganizovaná,“ prozradil Jakub Solnický. ÚPrvní dva sety vyhrál poměrem 11:8. „Úvod byl určitě vyrovnaný, pak už jsem na tom byl fyzicky lépe. Třetí set byl lehčí než předešlé také díky chybám soupeře,“ tvrdil hráč ostravského týmu Fajne.

Solnický si po triumfech z Prahy a Paříže připsal třetí výhru na okruhu PSA. Od středy na něj čeká domácí mistrovství republiky v Praze, kde může získat třetí titul v řadě. Hrát se bude opět na špičkovém skleněném kurtu v Galerii Harfa. „Je to pro mě hodně důležitá akce, jeden z vrcholů sezony,“ prohlásil Jakub Solnický, který je v současné době na 105. místě žebříčku PSA.

Na turnaji v Polsku hrál také Daniel Mekbib, z pozice prvního nasazeného se dostal do semifinále.