„Protivníci to jsou nelehcí, ale každý je k poražení. Musíme se soustředit hlavně na vlastní výkon a zabrat jako tým,“ uvedl před zápasy opavský trenér Přemysl Novák.

Vstup do utkání s Olomoucí měla Opava vynikající. Hned po pětačtyřiceti vteřinách se dalekonosnou střelou do šibenice prosadila Přibylová. Potom se brankové příležitosti střídaly na obou stranách, ale bez gólového efektu. Na počátku dvanácté minuty nařídili rozhodčí za faul na pronikající Černohorskou trestné střílení pro P.E.M.U.

K němu se rozjela Sabina Čermáková, blafákem do bekhendu si položila brankářku a zvýšila na 2:0. Jenomže pak přišly černé poslední dvě minuty prvního dějství. Olomouci se povedlo nejdříve snížit, za minutu vyrovnat a čtrnáct vteřin před sirénou jít dokonce do vedení.

Hned po přestávce měly opavské florbalistky několik příležitostí k vyrovnání, ale ujala se až dorážka Černohorské v šesté minutě. Bohužel hned za šedesát vteřin po několika nepřesnostech domácích se Hanačky radovaly počtvrté.

Šance se přelévaly ze strany na stranu. V jedné z nich po kombinaci s Čermákovou nastřelila Kateřina Quittková tyč. Ovšem branková konstrukce zvonila i na protější straně. Ve dvanácté minutě hrála P.E.M.A. přesilovku a Sabině Čermákové se podařilo střelou z poloviny hřiště vyrovnat.

Radost trvala jen půl minuty. Olomoucké hráčky prokázaly svou zkušenost a znovu vedly. Poslední část přinesla zase festival zahozených příležitostí, jen opavská Martina Bernardová měla nejméně čtyři tutovky. Skóre se pohnulo už jen jednou, v polovině třetiny zvýšily Olomoučanky na konečných 6:4.

FBS Olomouc – S.K. P.E.M.A. BCC Opava 6:4 (3:2, 2:2, 1:0)
Branky a asistence Opavy: Přibylová (Quittková), Čermáková 2 (Schreierová), Černohorská

Druhý zápas skončil remízou

I do druhého utkání měly domácí hráčky přímo raketový start. Po čtrnácti vteřinách prostřelila šumperskou gólmanku Sabina Čermáková. Za necelou minutu stejná hráčka rozvlnila síť soupeřovy svatyně podruhé. Ve třetí minutě pak zkompletovala čistý hattrick.

Potom sice Šumperk trochu zvedl hlavu. Předvedl pár útočných výpadů, ale v minutě sedmé se opět prosadila opavská střelkyně Sabina Čermáková. Bohužel ještě před první přestávkou se hráčkám soupeře podařilo vymést šibenici domácí branky a snížit.

Prostřední část byla ve znamení nevyužitých šancí. Na straně Opavy hlavně Kateřina Quittková a stejně jako v prvním utkání Martina Bernardová. Ale buď měly špatně seřízená mířidla nebo trefily brankářku. I florbalistky Šumperka měly slibné příležitosti. Tu největší uhasila obránkyně Tereza Apltauerová, když zabránila střele do zcela odkryté branky.

Ve třetí třetině začaly Opavě docházet síly. Protivník se dostal na koně a zatlačil domácí do defenzivy. Hned po půlminutě snížil na rozdíl dvou branek. Hráčky P.E.M.Y. se omezily jen na vyhazování míčku a občasné protiútoky. Ovšem i ty byly nebezpečné. Opavanky se několikrát dostaly do přečíslení i samy tváří v tvář šumperské brankářce.

Bohužel doplácely na svou nepřesnost a zbrklost. Naproti tomu celek Šumperka se semkl a bojoval o vyrovnání. A odměna za dřinu se dostavila. V jedenácté minutě byl rozdíl už jen jednobrankový, když Slezanky nechaly hráčku soupeře před brankou úplně nekrytou.

Padesát vteřin před koncem bylo po tečované střele vyrovnáno a propukla obrovská šumperská radost, zatímco na domácí straně zavládl smutek. Opava mohla ještě v samotném závěru přece jen zvítězit, ale skrumáž a dvě nebezpečné střely před svou svatyní hostující gólmanka zlikvidovala. Body se dělily za remízu 4:4.

„Jsem z toho takový rozpačitý. Holky hrály dobře, v obou zápasech jsme vedli. Měli jsme obrovské množství šancí, ale nejsme schopni je proměnit. Na tréninku všechny trhají sítě a když přijde zápas, tak nic. Co my nedáme, to je až neuvěřitelné. Se Šumperkem to byl vyhraný zápas, bohužel jsme svými chybami a nesoustředěností dovolili soupeři vrátit se do utkání.

Prokázal většího týmového ducha a podařilo se mu vyrovnat. Nemáme vůbec špatný tým, ale holky to, co dovedou, neumí prodat na hřišti. I když vedeme, pak dostaneme gól, tak hráčky jakoby znejistí a začnou se bát o výsledek. Musíme na tom zapracovat,“ zhodnotil nedělní zápasy trenér Přemysl Novák.

S.K. P.E.M.A. Opava - FBC Šumperk 4:4 (4:1, 0:0, 0:3)
Branky a asistence Opavy: Čermáková 4 (Zapletalová 2, Quittková, Bernardová)
Opava: Černínová, Winklerová – Apltauerová, Zapletalová, Přibylová, Kahánková R., - Schreierová, Bernardová, Čermáková, Quittková, Mrůzková, Černohorská, Bérešová

Pavel Habram