Důvod k tomu měl velký, Opava ho totiž do velkého basketbalu nakopla a on na dvouletou štaci ve Slezsku dodneška rád vzpomíná. „Do Opavy se vždycky těším. Prožil jsem zde krásné roky, navíc jsme hráli před vynikajícími diváky, kteří basketbalu rozumí,“ podotkl Štěpán Vrubl.

„V Opavě byl tehdy basketbalový boom. Hrálo se ve staré hale na Mařádkově, která měla své kouzlo. Diváci dokázali vytvořit vynikající atmosféru, ve které nešlo prohrát,“ vzpomíná bývalý reprezentant. Před opavskou štací hrával třetí ligu za VŠB Ostrava. „VŠB byla opavskou farmou. Vzali si mě na soustředění, a nakonec jsem v Opavě zůstal,“ vrací se ve svých vzpomínkách třináct let zpátky.

Od té doby si Štěpán Vrubl zahrál za reprezentaci, úspěšně vystudoval vysokou školu a oblékal dresy Brna a Prostějova. K tomu, zda neuvažoval o návratu do Opavy, řekl: „Studoval jsem výšku a Opava byla trochu z ruky.“

Slezskou metropoli ale od života neodřízl úplně. „Jsem stále v kontaktu hlavně s Petrem Czudkem a také Davidem Klapetkem, takže mám o Opavě dokonalý přehled,“ pousmál se.

V samotném sobotním utkání patřil Vrubl k nejlepším hráčům svého týmu. „Připravovali jsme se na to, že Opava na nás vlítne, to se také potvrdilo. První čtvrtinu vyhrála o patnáct bodů a bylo rozhodnuto, zápas se už jen dohrával,“ řekl k utkání třiatřicetiletý rozehrávač. Ze začátku to vypadalo, že Lokomotiva schytá pořádný debakl, nakonec se tak nestalo. „Cením si toho, že jsme to nezabalili,“ zvedl prst Štěpán Vrubl.

Celkově hodnotí štaci na západě Čech pozitivně. „Náš herní projev jde nahoru. Máme v kádru celou řadu mladých šikovných kluků, kteří by jinde nedostali šanci tolik minut v Mattonce hrát. Před sezonou nás každý odepisoval – a vidíte, už máme na svém kontě dvě výhry a věřím, že za týden proti Svitavám si připíšeme třetí,“ zakončil bývalý hráč VŠB Ostrava, Opavy, Brna a Prostějova.