Robot Mokré Lazce - SKST Liberec 4:2

K prvnímu utkání nastoupil Antonín Schwarzer proti liberecké jedničce Martinu Jahodovi a naprosto jednoznačně zvítězil v poměru 3:0. Premiéru v domácí hale Robotu absolvoval Martin Hanák a nová posila se osvědčila, když porazila Lukáše Borůvku 3:1. „Bylo vidět, že po čtyřech letech, kdy se Martin vrátil do extraligy, je ještě nerozehraný, ale i tak vybojoval vítězství," řekl hrající manažer Robotu Ondřej Buba, který zasáhl do třetího zápasu proti Josefu Medkovi, ale prohrál 1:3.

„Medek dlouho hrával první ligu, ale zahrál opravdu famózně a zvítězil zaslouženě," řekl na adresu soupeře Ondřej Buba. Martin Hanák pak vybojoval pro Slezany další bod, když v souboji dvou jedniček porazil Martina Jahodu bez problémů 3:0. „Jahoda měl být jednička Liberce, ale paradoxně hrál nejhůře," pousmála se ikona mokrolazeckého Robotu.

Vítězství mohl Mokrým Lazcům zajistit Antonín Schwarzer, ale duel s Josefem Medkem mu nevyšel a prohrál 2:3. „Tento zápas byl hodně vyrovnaný, Medek hrál celý den opravdu skvěle. Na Liberci ale šlo vidět, že si chtějí extraligu především užít," poznamenal Ondřej Buba, jenž v posledním, šestém utkání přesvědčivě zdolal Lukáše Borůvku v poměru 3:1 a zařídil svému Robotu vítězství.

Zápasy: Antonín Schwarzer – Martin Jahoda 3:0, Martin Hanák – Lukáš Borůvka 3:1, Ondřej Buba – Josef Medek 1:3, Martin Hanák – Martin Jahoda 3:0, Antonín Schwarzer – Josef Medek 2:3, Ondřej Buba – Lukáš Borůvka 3:1

Robot Mokré Lazce - Slavoj Severotuk Ústí nad Labem 2:4

V sobotním utkání pak stolní tenisté Robotu nestačili na nováčka soutěže z Ústí nad Labem. „Bylo to pro nás nešťastné utkání. Nevěděli jsme, co od soupeře čekat, protože den předtím uhrál remízu 3:3 se silným Havířovem," řekl Ondřej Buba.

Favorizovaní domácí začali dobře. Antonín Schwarzer totiž hladce ve třech setech vyprovodil od stolu Jaromíra Zlámala. Poté nastoupil Martin Hanák proti Tomáši Kabelkovi a čekalo se vítězství Robotu. Hanák ale roli favorita nezvládl a místo přesvědčivého vítězství přišla přesvědčivá porážka 1:3, která Mokré Lazce srazila.

Ondřej Buba se pak utkal s velkým talentem českého stolního tenistu, čtvrtfinalistou mistrovství Evropy Jakubem Seibertem, ale podlehl mu jasně 0:3, přičemž první dva sety ztratil v koncovce. „Mladí mívají velké výkonnostní výkyvy, čehož jsem chtěl využít, ale Seibert předvedl vynikající výkon a potvrdil, že je velký talent," uznal manažer Robotu.

Na 2:2 srovnal po jasném vítězství 3:0 na sety Martin Hanák v duelu s Jaromírem Zlámalem, ale vzápětí prohrál Schwarzer se Seibertem 0:3, Buba s Kabelkou 1:3 a bylo hotovo. „Porážku jsme nečekali, ale objektivně musím říct, že Ústí bylo lepší. Jen mě mrzí, že s potahy, které používal Kabelka, se dá ještě v dnešní době hrát extraliga. Proti jeho falším se totiž nedalo nic dělat," řekl na závěr Ondřej Buba.

Nyní budou mít mokrolazečtí stolní tenisté týdenní pauzu a pak vyrazí k utkání do Králova Dvora a hned poté změří síly s pražskou Kotlářkou. V obou případech ale bude Robot v pozici papírového outsidera a každý dílčí bod bude úspěch.

Zápasy: Antonín Schwarzer – Jaromír Zlámal 3:0, Martin Hanák – Tomáš Kabelka 1:3, Ondřej Buba – Jakub Seibert 0:3, Martin Hanák – Jaromír Zlámal 3:0, Antonín Schwarzer – Jakub Seibert 0:3, Ondřej Buba – Tomáš Kabelka 1:3

Petr Dušek