Hned první dostih Marku Stromskému vyšel. V sedle Amborisuse doběhl na druhém místě. „Výborné umístění. Honza Faltejsek se před nás dostal na poslední hirdě. Vyhrál stájový kolega, takže pro naší stáj výborný výsledek. Ambrosius šel do dostihu po zranění, druhé místo tak určitě bereme,“ pochvaloval si devětačtyřicetiletý žokej.

Zdeněk Pospěch (ve žlutém) během utkání krajského přeboru s Brušperkem.
VIDEO: Bývalý reprezentant Pospěch opět hraje. Fotbal mu posvětila manželka

Druhý start dopadl pro štěpánkovického rodáka excelentně. „Šlo o největší dostih pro tříleté koně. Runa je těžká na ježdění. Ve Varšavě byla o čumák druhá, teď nám to vyšlo,“ byl spokojený třetí žokej z letošní Velké pardubické.

Třetím podnikem ve Wroclavi byl Crystal Cup. Stromský s Turionem dobře začal, nakonec byl šestý. „Tento dostih nám nevyšel. Po špatném skoku jsme se už nerozběhli. Nebýt této chyby, určitě bychom dopadli lépe,“ podotkl zkušený žokej.

Poslední wroclavské vystoupení skončilo pro Marka Stromského pádem. Na start se postavil se s šestiletým běloušem Go Canada. „Trať už byla značně podmáčená, na předposledním skoku koníkovi ujela noha, skočil nakřivo a byl z toho pád. Naštěstí bez zdravotních následků,“ vydechl si Marek Stromský, který letos zažívá hodně povedenou sezonu. „Wroclav hodnotím pozitivně. Celkově jako stájí se nám v poslední době daří. Spolupráce s Gregem je výborná,“ klepe na dřevo. Gregorz Wroblewski má nově svou tréninkovou základnu v Albertovci.