„Jde jen o kvalifikaci, hlavní cílem je jí přejít a udělat. Rozhodovat se bude v říjnu,“ řekl s klidným tónem v hlasu Marek Stromský. „Hegnuse dobře znám, měli bychom to zvládnout, i když korunce bude velmi slušná,“ poznamenal šestačtyřicetiletý žokej. K ambicím Hegnuse v letošní sezoně řekl: „Má dvanáct let, ve startovním poli budou mladší koně. Uvidíme, jak se s tím popere. Já mu ale věřím. Můžeme předvést velké věci.“

Na otázku zda ho v sedle Hegnuse uvidíme i v říjnu, řekl: „Je ještě strašně brzy. Záleží, zda budu zdravý a na dalších okolnostech.

Marek Stromský se ještě v Pardubicích představí v dalších třech dostizích. „Třeba s Hamisem jsme byli naposledy desátí, ale nevoněla mu půda, nyní to bude lepší,“ věří Stromský, který ještě pojede Gryfichopa a Apas Rocka.

V pondělí pak míří rodák ze Štěpánkovic do Lysé nad Labem, kde bude v sedle Sztorma patři k favoritůma premiéru bude mít v sedle ElQuiniho, který se Česku představí vůbec poprvé. „Sztorm se už zdravý. Konkurence bude velká, ale jsme připravenni se rvát o nejlepší umístění,“ zakončil zkušený žokej, který minulý víkend přivedl v Itálii do cíle Al Bustana na třetím místě.