Patnáctiletý Tadeáš Kriebel je studentem šestiletého gymnázia a s šachy se seznámil díky rodině. „Pár let jsem dokonce odmítal hrát,“ vysvětluje student.

V současnosti už má na kontě nespočet šachových úspěchů a vítězství. „Nejvíce si ovšem cením prvního místa na letošním mezinárodním velmistrovském turnaji ve Frýdku-Místku. Hra s velmistry je prostě něco jiného,“ říká Kriebel.

Na víkendovém turnaji odehrál devět šachových partií, z nichž prohrál pouze dvě, a to s hráči podstatně silnějšími. „Herně nebyl turnaj špatný, při mých krvavých partiích se často divila spousta učených hlav,“ míní Kriebel. Přesto není se svým výsledkem úplně spokojený. „Doufal jsem v lepší umístění,“ dodal.

Přestože turnajová sezona Tadeášovi často splývá s řadou studijních povinností, prázdniny jsou v jeho případě zcela zasvěcené tréninku a soutěžím. „Co se týče šachu, chci to dotáhnout, kam nejdále to půjde, minimálně na titul velmistra. Hlavní prioritou je pro mě však studium vysoké školy, poté se uvidí, co dále,“ prozradil své plány do budoucna.

Andrea Jarošová