Řada lidí netrpělivě čeká na to, zda právě ona půjde ve šlépějích oddílových kolegů Jana Vrchoveckého anebo Lucie Vinárkové. Druhá jmenovaná anketu v minulosti dokonce několikrát opanovala.

„Vím, že Honza s Luckou byli v minulosti nominováni. Lucka se stala i celkovou vítězkou. Tyto úspěchy jsem sledovala a celou věc jsem ze svého pohledu vnímala jako nedosažitelný cíl. Nicméně účast v letošním ročníku mě velmi potěšila. Rozhodně se však nepovažuju za nejlepší," skromně poznamenala sedmadvacetiletá Kristýna Pravdová.

Rok 2014 rozhodně může považovat za úspěšný. V Czech Open vybojovala pěkné druhé místo ve sportovním boji, když nestačila pouze na kamarádku z reprezentace Janu Kovářovou. Na Moravia Open, který nespadá pod soutěže pořádané českým taekwondovým svazem ITF, brala vítězství v technických sestavách jednotlivců.

Největších úspěchů ovšem dosáhla s českou reprezentací na evropském šampionátu v běloruském Minsku. Vítězství v týmovém boji a druhé místo ve speciálním týmovém přerážení toho budiž jasným důkazem.

„Medailí si moc vážím, avšak mám za to, že jsem nepodala nejlepší výkony. Kolegyním z týmu se určitě dařilo víc," pokračovala Kristýna Pravdová, jež si první individuální start ve sportovním boji v barvách národního týmu vychutnala v soutěži s názvem King of Taekwon – Do, která se konala v řecké Soluni.

Do finálové fáze se však probojovat nedokázala. Podle svých slov by chtěla objet více republikových soutěží, zaměstnání jí to však z časových důvodů nedovolí: „Pracuji jako lékařka v Psychiatrické nemocnici v Opavě. Není v mých silách se účastnit všeho, ale snažím se vyjíždět na závody, jakmile to je jen trochu možné."

Taekwondu se věnuje dlouhodobě. Začala už v roce 1999. Nejprve hájila barvy Opavy, při vysokoškolských studiích pak hostovala v Praze.

„Sport mám obecně velmi ráda. Taekwondo však v tomto ohledu vyloženě kraluje. Našla jsem tak spoustu přátel. Srdcová záležitost pro mě přitom vždycky bude náš opavský oddíl. Je to parta skvělých lidí," zakončila krátké povídání taekwondistka původem z Opavy.

Jak ji vidí trenér Kamil Tihelka?„Kristýna je velmi silná tae-kwondistka, která poctivě maká v tréninku a není zvyklá dělat věci polovičatě. Vždycky ji zdobila velká snaha a vůle se neustále zlepšovat. Moc se mi na ní líbí, že věci ráda konzultuje. Ptá se, co třeba dělá špatně a tak dále.

Je těžké odhadnout, kam v anketě o nejúspěšnějšího sportovce Opavska dokráčí. Trochu jí nejspíš uškodí fakt, že loni se konalo pouze mistrovství Evropy, nikoliv světový šampionát. Podle mého by mohla skončit okolo pátého nebo šestého místa."