Petr Michnev procházel turnajem skvěle a potvrzoval senzační fazonu. Vyhrál čtrnáct utkání v řadě, jeho parádní jízdu zastavil ve finále Jan Mertl. Ten zvítězil ve dvou setech 6:4 a 6:3.

„Na turnaji jsem se cítil dobře. Hrál jsem lépe zápas od zápasu. Soustředil jsem se na to, abych vrátil servis Petra do kurtu, protože mi přišlo, že od základní čáry jsem lepší a jistější. To byl klíč k výhře," řekl vítěz turnaje Jan Mertl. Ten po svém prvním podání uhrál všech 26 bodů. Soupeř mu nedokázal sebrat ani jeden fiftýn, což je rarita.

„Věděl jsem, že jsem si po prvním servisu moc bodů neprohrál. Člověk si ale neuvědomí, že protihráč neudělal ani bod. Na svém servisu jsem se cítil pohodlně," přiznal čtyřiatřicetiletý borec.

Petr Michnev na Mertla nestačil a za 55 minut bylo hotovo. „Z mého pohledu to nebyl vydařený zápas. Honza nastoupil s určitou taktikou, které se držel. Fungovala mu od začátku do konce, a proto zaslouženě vyhrál. Byl lepším hráčem," uznal Michnev. „Hrál velmi solidně od základní čáry. Přesně rozděloval míče a využíval energii mých úderů," dodal na závěr.

Ve čtyřhře zvítězilo polské duo Piotr Matuszewski a Grzegorz Panfil, kteří zdolali Slováky Lukáše Kleina a Patrika Nému hladce 6:1 a 6:3.

Výsledek finále dvouhry: Jan Mertl - Petr Michnev 6:4, 6:3.
Výsledek finále čtyřhry: Lukáš Klein, Patrik Néma - Piotr Matuszewski, Grzegorz Panfil 1:6, 3:6

Jan Šimek