V kategorii mladších žáků nastoupil ke svému prvnímu turnaji Filip Kremser. V havířovské hale prošel v prvním kole přes nasazeného Holiše a ve druhé po velkém boji podlehl druhému nasazenému Křenkovi 6:7 a 4:6. Mladší žákyně měly svůj turnaj v tenisové hale v Hradci nad Moravicí a zúčastnily se jej Manon Molinová a Natálie Bártová.

Manon Molinová při svém prvním turnaji v této kategorii nestačila na Kristýnu Cependovou, Natálie Bártová nastoupila v prvním kole proti Krásové a po obrovském boji se jí podařilo vyhrát. Rozjetá Bártová pak ve druhém kole porazila Žídkovou a ocitla se v semifinále. Tam ji čekala nejvýše nasazená Navrátilová z SK LAMA, jenže ta byla nad síly Bártové.

„Semifinále je přesto skvělý výsledek naší začínající mladší žákyně," řekl trenér Jiří Heider. Molinová s Bártovou spolu ještě nastoupily ke čtyřhře, ale po tuhém boji vypadly hned v prvním kole. V kategorii babytenistů se na dvorcích ve Zlíně představila Karolína Heiderová.

V konkurenci 31 hráčů vyhrála svou skupinu a postoupila do vyřazovacích bojů. V nich ovládla další tři zápasy a postoupila do finále, kde narazila na favorizovaného Matouška ze Znojma.

Ve vyrovnaném souboji měla nakonec navrch hradecká tenistka a díky výhře v poměru 4:3 opanovala celý turnaj. V Ostravě bodovali i nejmladší hráči Hradce, konkrétně Nela Havlová, Lucie Ploskunáková a Tereza Mainušová.

„Všechny tři si vedly více než dobře. Připsaly si mnoho vítězných zápasů a získaly spoustu zkušeností. Jejich výkony na tomto turnaji zanechaly skvělý dojem," dodal kouč hradeckých tenistů Jiří Heider.

Jan Šimek