Po slavnostním zahájení čekal na kapitány los čtvrtfinálových duelů. Tenisté z pod zámku čekal tým TK Lázně Kostelec nad Ohří. „Věděli jsme, že na šampionátu nás nečeká lehký soupeř – a že to to bude velký boj o každý míček," poznamenal trenér Hradce Jiří Heider mladší. „Rozjížděli jsme se pomalu, na naší hře byla vidět nervozita, ale s přibývajícím časem jsme se dostávali do tempa a nakonec jsme začali hrát náš nejlepší tenis," podotkl kouč hradeckých nadějí.

Jeho tým vyhrál 7:1. „Určitě překvapivý výsledek, ale zasloužený," zdůraznil Jiří Heider.

V semifinále Slezané narazili na velkého favorita celé soutěže Spartu Praha. „Sparta je gigantem, a to se také potvrdilo. Na tento tým jsme nestačili a čekal nás souboj o třetí místo," řekl úspěšný kouč. V něm hradecký tým svedl boj s malými tenisty hrajícími pod hlavičkou Dvora Králové. „Proti favorizovanému soupeři jsme předvedli velmi dobrý výkon a utkání dotáhli v bouřlivé atmosféře do vítězného konce," pronesl pyšný hlasem Jiří Heider.

Lepší než malí Slezané byli pouze Prostějov a Sparta. „Náš úspěch je o to větší, že jsme měli nejmladší tým ze všech. Vzhledem k tomu, že zůstává pohromadě, pokusíme se příští rok zaútočit na titul," slíbil Jiří Heider, který je zároveň předsedou SK Tenis Hradec nad Moravicí.

A kdo na republice v hradeckém dresu zářil? Filip Kremser, Karel Onderka, Karolína Heiderová, Natálie Byrtusová, Natálie Bártová a Adam Jecho.